Menu
Uroda

4 gadżety kosmetyczne, które musisz mieć

Ogólnie jestem raczej praktyczna i nie lubię zbierać produktów, co do których mam wątpliwości. Nie działają raczej na mnie w tym temacie reklamy, piękne opakowania czy wymyśle funkcje. Jeśli mam do czynienia z gadżetem, który może się sprawdzić w mojej toaletce czy kosmetyczce, kupuję. Jeśli coś uważam za rzecz zbędną, albo zupełnie naciąganą, nie ulegam modzie. Mam jednak kilka produktów, bez których pewnie dzisiaj byłoby już mi żyć ciężko.

Rękawice do demakijażu samą wodą. Ja używam Glov i te sprawdzają się świetnie. Nie testowałam żadnych innych marek, ale napewno są na rynku podobne, równie dobre produkty. Jeśli chodzi natomiast o Glov – używam średniej wielkości rękawicy oraz wersji mini (na palec – ta fajnie sprawdza się na wyjazdach). Zmywam nimi głównie makijaż oczu, z którym radzą sobie świetnie, czasami o wiele lepiej niż różnego rodzaju płyny czy mleczka. Trwałość jednej rękawicy (o ile oczywiście odpowiednio się o nią dba), oceniana jest mniej więcej na 3 miesiące, a w sklepie marki często są organizowane akcje promocyjne, gdzie ostatecznie można poczynić dobre zapasy, nawet o 50% mniej. Produkty Glov mimo codziennego prania nie tracą swoich właściwości, nie stają się szorstkie czy nieprzyjemne. Za każdym razem delikatne, ale też super skuteczne.

gadzety-kosmetyczne-1

Tarki do prania pędzli, bo naprawdę ułatwiają czyszczenie, a przy tym ich nie niszczą. Sprawdzają się zarówno przy tych mniejszych, jak i większych, pomagając usunąć resztki cieni, pudru czy podkładu. Aktualnie tarki do pędzli dostępne są wszędzie i kosztują niewielkie pieniądze, dlatego myślę, że warto tych kilka złotych zainwestować. Nie mam jakiegoś ulubionego kształtu czy rodzaju, ale warto zaopatrzyć się w taką, która posiada różnej wielkości i gęstości ząbki i wypustki, co znacznie zmniejszy ryzyko zniszczenia szczególnie tych węższych objętością pędzelków, a i oczyszczanie większych będzie łatwiejsze.

gadzety-kosmetyczne-2

Sprężynki do włosów. To hit, który odkryłam zupełnie przypadkiem, dzięki marce Delia Cosmetics. Przy okazji promocji płukanek, marka podesłała mi również prezent w postaci właśnie tych gumek. Zakochałam się w nich od razu. A szerzej na ich temat pisałam TUTAJ.

Szczotka Tangle Teezeer – bezawaryjna, świetnie się sprawująca i radząca z moimi niełatwymi włosami (kręconymi, przy końcach suchymi). Bardzo łatwo utrzymuje się ją w czystości, a ząbki nie wypadają, nie łamią się i nie niszczą. Moją szczotkę kupiłam ponad 3 lata temu i używam jej od tego czasu codziennie. Możecie o niej poczytać również TUTAJ.

gadzety-kosmetyczne-3