Menu
Pielęgnacja / Uroda

Azjatycki HIT – maseczki w płachcie Purederm i Conny

Maseczki w płachcie w Polsce zyskały ogromną popularność, jak i w zasadzie wszystkie azjatyckie kosmetyki, po wydaniu książki Charlotte Cho – Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji.

Strasznie modne stały się wtedy kosmetyki ze śluzem ślimaka, kremy BB, CC, olejki do mycia twarzy czy właśnie maseczki w płachcie. Oczywiście najlepiej, gdy były azjatyckich marek, w słodkich, kolorowych opakowaniach. Rynek szybko odpowiedział na zapotrzebowanie i tak już od kilku lat, możemy cieszyć się kosmetyczną Azją w Polsce, a tym samym markami takimi jak Purederm czy Conny.

Maseczki w płachcie Conny i Purederm

Maseczki Purederm – lubię za wielkość płacht. Mam dosyć małą twarz, więc zazwyczaj tego typu maseczki rozkładają mi się tak, że dziury na oczy mam na wysokości nosa, a „otwór gębowy” na środku brody. 😉 Tutaj nie. Wszystko idealnie dopasowane. Podoba mi się też materiał, z którego wykonana jest płachta – wydaje się być z bardzo dobrej jakości. W połączeniu z płynem (który nie leje się strumieniami i nie cieknie po całym ciele), tworzą zgrany, dobrze przylegający do skóry twarzy duet. Owocuje on wygładzoną i napiętą skórą. twarz wygląda świeżo i zdrowo, a co najważniejsze ma się poczujecie, że jest ona znacznie młodsza. W przypadku kolagenowych maseczek Purederm pozostałości należy dokładnie zmyć.

Maseczki Conny – płachty są dobrze nasączone i nieco większe niż te z Purederm, ale w moim przypadku te również dają radę. Raz założona na twarz płachta nie osuwa się i pozostaje na miejscu przez cały czas trwania zabiegu. Choć płynu jest troszkę więcej, to nie spływa i nie wydostaje się sam poza ramy płachty. Daje jednocześnie uczucie lekkiego chłodzenia, jak i delikatnego podszczypywania. Co ciekawe, twarz nie jest po niej ani trochę podrażniona czy zaczerwieniona. W przypadku maseczki z peptydami z jadu węża, po zakończonym leżakowaniu, pozostałości wcieramy w skórę twarzy, szyi i dekoltu. Na początku skóra wydaje się być troszkę lepka, jednak gdy serum wniknie całkowicie, jest świeża i elastyczna.

Maseczki w płachcie Conny i Purederm

Zarówno maseczki w płachcie Purederm, jak i Conny mają bardzo przyzwoite ceny. Jedna kosztuje ok. 8 zł. Choć cena oczywiście zależy od składników aktywnych danej maski.