Menu
Makijaż / Uroda

Baza pod cienie do powiek w kremie czy płynie?

Baza pod cienie to nie dla wszystkich pozycja obowiązkowa, dla mnie akurat jest dosyć istotna. Nie zastępuję jej podkładem, nie kładę też bez niej cieni. Gdy tak robiłam wałkowały się, zbierały w załamaniach. A baza zwyczajnie pozwala mi tego uniknąć. Ponadto znacznie lepiej się po niej rozprowadzają i trzymają. Nie kruszą się i nie osypują. Dlatego używam i testuję różne produkty. Jaka więc jest różnica między bazą pod cienie w kremie od tej w płynie?

Spore różnice przede wszystkim wynikają przy samej aplikacji. Produkty w tubce jest chyba łatwiej kontrolować przy nałożeniu odpowiedniej porcji. Dzięki lekkiej, płynnej konsystencji, lepiej się rozprowadzają i szybko wchłaniają. Te w kremie z kolei muszą mieć wygodny szeroki słoiczek. Jeśli jest on zbyt mały może sprawiać problemy przy wydobyciu odpowiedniej porcji, szczególnie, gdy bazę pod cienie rozprowadza się po powiece palcem. Konsystencja jest nieco bardziej gęsta i wymagająca, jednak w tym przypadku nie trzeba czekać aż wchłonie, oko jest gotowe do działania praktycznie od razu.

baza-do-cieni-goldenrose-cashmere-1

Porównując ze sobą Bazę pod cienie w płynie z Golden Rose i Bazę pod cienie w kremie Cashmere z Dax Cosmetics (trafiła do mnie wraz z pudełkiem Beauty School Shinybox) różnicy w rozcieraniu cieni raczej nie zauważyłam, w obu przypadkach idzie gładko. Jeśli chodzi o trwałość makijażu, podobnie – bezawaryjnie. Cienie pozostają na swoim miejscu tyle, ile trzeba. Ale tutaj znaczenie raczej ma ogólna jakość produktu niż jego forma podania, a z nią w obu przypadkach jest naprawdę dobrze.