Menu
Uroda

BIOCOMPLEX B11 (Bioxsine) sposobem na wypadające włosy

Wypadanie włosów to dosyć powszechny problem, może spotkać nas w każdym wieku, niezależnie od płci i być spowodowany rożnymi czynnikami, np.: zanieczyszczeniami powietrza, stresem i nerwami, nieprawidłowym odżywianiem się, chorobami, hormonami, uwarunkowaniami genetycznymi, kontaktem z różnego rodzaju środkami chemicznymi, używaniem nieodpowiednich kosmetyków i preparatów.

Jak skutecznie hamować wypadanie włosów i stymulować ich gęstość? Odpowiedzią jest BIOCOMPLEX B11 zawarty w ziołowych kosmetykach marki Bioxsine. 

BIOCOMPLEX B11 zawiera flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, beta-sitosterol, cynk, witaminy (A, B1,B2, B5, B9), minerały (takie jak: magnez, potas, wapń i żelazo), które odpowiadają za witalność włosów, sprężystość i blask, a także wspomagają i zapewniają warunki do wyrastania nowych włosów.

Na komplet kosmetyków Bioxsine składa się szampon oraz serum. Oba te produkty są pochodzenia roślinnego, a konkretnie ziołowego, dlatego są zupełnie bezpieczne, a jakiekolwiek reakcje alergiczne czy podrażnienia, są raczej mało prawdopodobne. Ich działanie i skuteczność zostały zbadane klinicznie: u 90% badanych wypadanie włosów ustąpiło, natomiast u 80% zauważono zwiększenie ich ilości.

U każdego efekty będą pojawiały się zapewne w innym czasie, natomiast producent poleca 3 fazową terapię, która powinna poskutkować i wyeliminować problem.

boxsine-szampon-serum-1

Ziołowy szampon przeciw wypadaniu włosów Bioxsine, to poręczna buteleczka o poj. 300ml. Może wydawać się, że to niezbyt wiele, jednak szampon jest niezwykle wydajny. Ma bardzo gęstą konsystencję i naprawdę wystarczy niewielka ilość aby pokryć całą głowę mięsistą pianą. Posiada ziołowo-leczniczy zapach, który raczej na włosach się nie utrzymuje. Jego skuteczność w dużej mierze zależy od sposobu użycia. Po aplikacji na mokre włosy powinien być opuszkami palców przez ok. 1,5-2 minuty w skórę głowy, po czym dokładnie spłukany.

Po wysuszeniu, włosy są ładne, miękkie, nie elektryzują się i sprawiają wrażenie silniejszych. Przy dłuższym stosowaniu szampon zapobiega wypadaniu włosów, odżywia je i regeneruje, stymuluje ich gęstość.

Szampony Bioxsine dostępne są w trzech wariantach, do włosów: przetłuszczających się, normalnych/suchych i z łupieżem. Cena: ok. 40 zł.

Krokiem drugim, do którego przechodzi się po umyciu włosów jest Serum przeciw wypadaniu włosów Bioxsine. Zestaw zawiera 24 porcje, zamknięte w szklanych ampułkach, które otwieramy (łamiąc szkło) i aplikujemy za pomocą dodanych do zestawu końcówek. Cały ten proces przebiega bardzo sprawnie i szybko.

boxsine-serum-ampulki

Serum powinno się nakładać na mokre (po umyciu szamponem Bioxsine) włosy, wmasowując je w skórę głowy. Zaczynając od miejsc, z których wypada największa ilość włosów, stopniowo pokrywając powierzchnię całej głowy.

Serum ma płynną konsystencję, pozbawione jest konkretnego zapachu. Aplikacja nie jest problemowa, a całkiem spora pojemność (6 ml) ampułek zapewnia nam chwilę relaksu dla skóry głowy. Serum w żaden sposób nie obciąża włosów i nie przeszkadza w używaniu kosmetyków do stylizacji. Głównym zadaniem, w którym produkt osiąga niebywałą skuteczność jest przeciwdziałanie wypadaniu włosów oraz wspomaganie wyrastania nowych – co można zaobserwować już po kilku zużytych kapsułkach!

Cena ok. 150 zł/ 24 ampułki po 6 ml.

Więcej o produktach, składnikach oraz badaniach dowodzących skuteczność, możecie poczytać na stronie marki – TUTAJ.