Menu
Uroda

Bubble nails, czyli „pączkujące paznokcie”

Co to takiego? Nowy trend czy zwykłe dziwactwo, które wkrótce zniknie z pola zainteresowań mediów i ludzi? Nad bubble nails zastanawia się już od pewnego czasu świat mody oraz środowisko manicurzystów i manicurzystek – także w Polsce.

 

Szokująca stylizacja

Bubble nails, bąbelkowy manicure, pączkujące paznokcie… różnie się to nazywa, ale za każdym razem chodzi o ten sam – przedziwny pomysł ma stylizację dłoni. Przedziwny i nie do końca zrozumiały, bo nie broni się on ani estetyką ani żadnymi względami kosmetyczno – zdrowotnymi. Bazuje w zasadzie tylko na szokowaniu.

 

Zniekształcenie paznokcia

Manicure bąbelkowy to zamierzone zniekształcenie płytki paznokcia poprzez nadanie jej nienaturalnego kształtu dość dużego bąbla. Paznokieć taki buduje się z akrylu lub specjalnego żelu, które zwykle służą w gabinetach kosmetycznych do przedłużania zbyt krótkich czy zniszczonych paznokci. Kształt formuje się specjalnym pędzelkiem, a gdy masa plastyczna zastygnie, zdobi się ją dodatkowo lakierem, wzorami czy różnego rodzaju dodatkami, jak koraliki, kryształki etc. Im więcej – tym lepiej.

 

Niebezpieczny manicure

Już samo stosowanie akrylu czy żelu do przedłużania własnych paznokci uznawane jest za rozwiązanie, które należy stosować tylko w wyjątkowych przypadkach, ponieważ nie pozwala ono naturalnej płytce wyzdrowieć, wzmocnić się i nabrać na tyle dobrej kondycji, by dało się utrzymać długie paznokcie. Nawet lakierów hybrydowych (połączenie żelu i lakieru do paznokci) nie stosuje się regularnie, ponieważ znacznie osłabiają one naturalne paznokcie. Łatwo więc wyobrazić sobie taką podwójną, potrójną lub nawet jeszcze większą porcję (i jej niszczące działanie) akrylu czy żelu, które potrzebne są do stworzenia „bąbla”. Trzeba przy tym pamiętać o jeszcze jednym niebezpieczeństwie – o możliwości łatwego zerwania paznokcia. Bubble nails, poza tym że są wypukłe, wystają poza opuszki palców – i to z każdej strony. Tym łatwej zatem zaczepić takim paznokciem o cokolwiek (choćby w trakcie wykonywania codziennych czynności higienicznych) i zerwać całość. To bardzo bolesne i wymaga – niestety – długiej regeneracji.

 

Bubble nails

Tak zwane pączkujące paznokcie robią – póki co – furorę przede wszystkim w Internecie. Pojawiają się również na różnego rodzaju pokazach mody czy branżowych targach. Wykonuje się je obecnie tylko na specjalne zamówienie i to w nielicznych salonach. Ponieważ nie ma oficjalnej techniki robienia takiego rodzaju manicure, nie uczy się tego w szkołach kosmetycznych ani nie oferuje w standardzie usług w studiach paznokcia (jak choćby manicure francuski czy japoński), nie można także wiele powiedzieć o cenie, która zapewne ustalana jest indywidualnie. Polscy manicurzyści pytani o opinię na temat tej nowej mody, wyrażają obecnie więcej sceptycyzmu niż entuzjazmu, aczkolwiek – jak wiadomo – „nasz klient nasz pan”, więc jeśli zapotrzebowanie na takie usługi wzrośnie, pracownicy salonów kosmetycznych pewnie zaczną się specjalizować także w buble nails.

Produkty, które zawsze warto mieć w swojej kosmetyczce bez względu na panującą modę, a więc pielęgnujące paznokcie, znajdzie w sklep.rossnet.pl