Menu
I cała reszta

Cartier, Hermes, Tiffany&Co. – niezwykłe bransoletki

Każda kobieta kocha piękną biżuterię; istnieją jednak małe arcydzieła sztuki lub wyroby tak oryginalne, że stają się one obiektem pożądania tysięcy kobiet. Do takich właśnie należą bransoletki Love Cartiera, CDC Hermes czy Charms Tiffany&Co.

Kiedy w połowie XIX w., w Paryżu, młody czeladnik Louis-François Cartier założył własną firmę jubilerską nikt nie spodziewał się, że wkrótce jego marka podbije cały świat. Szybko stał się ulubieńcem paryżanek i wszystkich kobiet ceniących piękną biżuterię. Jednym z produktów marki, który jest popularny po dziś dzień, jest bransoletka „Love”– mimo że jej pierwsza wersja została stworzona już w 1969r.

cartier-bransoletka-1

Cartier – Love

Na czym polega jej wyjątkowość? Jest zamykana za pomocą małego…śrubokręta. Biżuteria nawiązuje w ten sposób do średniowiecznego pasa cnoty, a zawieszka w kształcie narzędzia jest przeznaczona dla pana, który sprawił swej wybrance prezent. Ponadto takie zamykanie ma też praktyczny aspekt- bransoletka nie spada z ręki, wygodnie się ją nosi. Oczywiście nie można zapomnieć również o jej klasycznym i eleganckim wyglądzie, stosownym do każdej okazji.

Zresztą nie tylko Cartier stworzył bransoletkę, która zachwyciła tysiące kobiet; innymi przykładami są dzieła CDC Hermesa czy Charms Tiffany&Co. Pierwsze przyciągają uwagę materiałem wykonania – na ogół są skórzane, jak niemal wszystkie produkty pochodzące od Hermesa (zegarki, torby, paski itd.).

hermes-cdc

Hermes – CDC

Charms Tiffany&Co to już zupełnie inna historia – w tym wypadku powracamy do klasyki biżuterii, czyli srebra w najlepszym wydaniu, ale z atrakcyjnymi dodatkami – dowolnie dobieranymi i komponowanymi przez klientki zawieszkami.

charms-tiffanyco

Tiffany&Co. – Charms

Każda z wymienionych wyżej bransoletek zaprojektowana jest według oryginalnego pomysłu, a ich wykonanie powierzono najlepszym specjalistom; nie dziwi zatem cena – od ok. 200 zł do nawet 6 tys. w wypadku biżuterii Love.