Menu
I cała reszta

Na co zwracać uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne?

Ochrona przed promieniami UV to niezwykle ważny punkt pielęgnacji nie tylko skóry, ale i wzroku. Dlatego tak istotne jest wyposażenie się w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, które będą miały zerową tolerancję dla promienie UV, zapewniając nam tym samym ochronę oczu, jak i niezwykle delikatnej skóry wokół nich.

Mimo tego, że słońce raczej spostrzegamy jako swojego sprzymierzeńca, to niestety promienie UV przez nie wytwarzane, szkodzą nam. W przypadku oczu mogą powodować nie tylko podrażnienia, zaczerwienienia czy łzawienie, ale znacznie poważniejsze w skutkach schorzenia. Jak mówi Waldemar Błoch, ekspert marki Tonny – niechroniona rogówka ludzkiego oka nieprzerwanie wchłania promieniowanie przekraczające wartość 280 nanometrów (UVA i UVB). W naszej szerokości geograficznej najsilniejsze natężenie promieniowania w okresie letnim występuje między godziną 11.00 a 14.00. Ma ono bardzo negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszych oczu. Często zdarza się, że powoduje nawet bolesne oparzenie rogówki lub nieodwracalne uszkodzenia oka tj. może prowadzić do rozwoju katarakty , do zmian rakowych w okolicach oczu oraz zwyrodnienia plamki żółtej. Należy pamiętać, że ochrona oczu stosowana jedynie w okresie letnim lub w godzinach południowych w ciągu dnia to tylko częściowa prewencja, ponieważ ekspozycja na promieniowanie UV występuje przez cały dzień i przez cały rok.

okulary-tony-ksiazka-kompozycja

Zgodnie z tą myślą warto zainwestować w porządnie wykonane oprawki, które nie tylko będą stylowe i modne, ale dzięki posiadającym filtry soczewkom, przede wszystkim zapewnią ochronę. Wybór okularów przeciwsłonecznych powinien być pokierowany ich przeznaczeniem. Zupełnie inne modele dedykowane są osobom aktywnym, inne osobom spędzającym czas nad wodą, a jeszcze inne typowym mieszczuchom. 🙂  Przy zakupie bierz więc pod uwagę nie tylko ich kolor i kształt, ale i funkcjonalność. Mimo różnych preferencji i zapotrzebowań, jedno jest pewne – okulary powinny być tak duże, aby dodatkowo oprócz oczu, chroniły delikatną skórą wokół nich. Pamiętaj, że tanie okulary przeciwsłoneczne, które kupisz w kiosku czy na nadmorskim deptaku z pewnością nie zapewnią odpowiedniej ochrony, a i mogą nawet zaszkodzić. Dlatego sięgaj tylko po wiarygodne marki, które spotkasz w salonach optycznych, takie jak Tonny.

okulary-tonny-1

Tonny to producent zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Oprawki te charakteryzują się niebanalnością i świetną jakością. Wśród propozycji marki nie braknie klasyki, jak i aktualnych trendów. Nawet całkowicie plastikowe oprawki są bardzo fajnie wyprofilowane i dopasowane. Idealnie leżą na nosie, nawet podczas tych gorących dni. W miejscu mocowania zawiasów, występują metolowe wstawki, zapewniające „dłuższe życie” okularów oraz komfort ich użytkowania przez lata. Okulary są wytrzymałe i świetnie sprawdzają się na co dzień, zarówno w te dni bardzo słoneczne, jak i nieco pochmurne.