Menu
Makijaż / Uroda

Cienie w kredce sposobem na szybki makijaż

Wiele z nas na co dzień szuka wygodnych i prostych rozwiązań, które pozwolą oszczędzić tak cenny porankami czas. Dlatego sięgamy po wielofunkcyjne i uniwersale kosmetyki, do których możemy zaliczyć między innymi cienie w kredce.

Jest kilka niezaprzeczalnych zalet takiej właśnie formy cieni. Jedną z nich jest łatwa aplikacja, polegająca na nakreśleniu linii i roztarciu jej po powiece. Jedno maźnięcie, kilka ruchów opuszkiem palców i odpowiedni efekt gotowy. Mają one naprawdę niezłą pigmentację, a dzięki tłustej konsystencji dobrze się rozprowadzają i powieki trzymają. Nie występują tutaj problemy, z jakimi spotykamy się przy klasycznych cieniach:
– potrzebna do ich nakładania precyzja i ostrożność,
– zestaw pędzli i umiejętność posługiwania się nimi,
– ich osypywanie się,
– kruszenie.
Raczej nie zdarza się też aby się zbierały na załamaniach powiek czy z nich w tajemniczych okolicznościach znikały i wycierały.

bell-hypoallergenic-flatlay-2

Bell Hypoallergenic Waterproof Stick Eyeshadow nr 6

Forma kredki zapewnia wygodę aplikacji i łatwość jej transportowania w podręcznej kosmetyczce. Aktualnie marki kosmetyczne oferują zarówno kredki automatyczne, jak i tradycyjne, do temperowania – są one oczywiście grubsze niż konturówki czy eyelinery, ale równie wydajne.

Choć cienie w kredce mogą wydawać się niezwykle atrakcyjnym produktem, należy zapoznać się również z jego wadami:

  • zazwyczaj występują w intensywnych kolorach z dodatkiem perłowych pigmentów, a to niewątpliwie może być ogromną wadą, dla fanek matowych rozwiązań,
  • problemem może się również okazać dobór odpowiednich odcieni – gamy kolorów takich cieni często są okrojone,
  • na ich podstawie nie wykonamy również złożonego i „dopieszczonego” makijażu oka. Raczej kiepsko łączą się z produktami o innej konsystencji, a i pędzelkami pracuje się z nimi nieco inaczej, ale akurat może być kwestią wyćwiczenia.