Menu
I cała reszta

Co daje nam spirulina?

Spirulina to ostatnio bardzo modny suplement diety, po który sięga na co dzień wiele osób. Czy słusznie? Z pewnością! Ta alga posiada w sobie tyle drogocennych dla organizmu ludzkiego składników, że aż grzech z tego nie korzystać!

Spirulina to zielononiebieska alga, która rośnie i dojrzewa w wodzie ciepłej i intensywnie zasolonej, przez to też bardzo czystej (żadne inne organizmy nie są w stanie znieść takich warunków). Jej nazwa pochodzi od kształtu przypominającego malutkie spirale. Jest niezwykle bogata w różnego rodzaje związki i składniki, które powodują szereg wspaniałych właściwości tej rośliny.

Spirulina bogata jest w:
– pełnowartościowe białko,
– kwas gamma-linolowy,
– aminokwasy,
– nienasycone kwasy tłuszczowe,
– składniki mineralne takie jak: żelazo, potas, siarkę, wapń, jod, krzem, magnez, cynk, mangan
– witaminy,
– inne.

Roślina ta szczególnie dobrze wpływa na układ immunologiczny, wzmacnia odporność. Oczyszcza organizm z toksyn i stabilizuje poziom cukru we krwi. Przywraca równowagę kwasowo-zasadową, dostarcza antyoksydanty i ogromną ilość niezwykle ważnych dla nas substancji odżywczych. Spirulina ma również świetny wpływ na kondycję skóry, włosów czy paznokci, co jest wartością dodaną jej spożywania. Regularnie stosowana poprawia samopoczucie zarówno te fizyczne, jak i psychiczne.

Ze względu na swoje bogactwo i właściwości, spirulina idealnie sprawdza się wielu rolach, od uzupełnienia diety, po profilaktykę i na wspomaganiu kończąc. Ze względu na wysoką zawartość białka uzupełni dietę osób nie jedzących mięsa czy mających problemy związane z zaburzeniami łaknienia. Może się okazać skuteczna przy profilaktyce chorób układu krążenia i pomocna w walce z chorobami nowotworowymi.

Spirulina polecana jest każdemu, kto chce się cieszyć dobrą kondycją organizmu, ciała i duszy. I z pewnością warto po nią sięgnąć!