Menu
I cała reszta

Co mówią o nas kolory?

Jako wzrokowcy nie mamy innego wyjścia – zwracamy uwagę na kolory. Ich internpretacja też nie jest nam obca, zwłaszcza jeśli o ubiór chodzi. Często to kolory noszone przez daną osobę zdradzają nam jej cechy charakteru. W końcu z jakiegoś powodu wybieramy ubrania w takich, a nie innych barwach. Kolory te są odzwierciedleniem naszego nastroju, emocji, humoru, charakteru. Warto więc wiedzieć w jaki sposób je odczytywać, aby móc czytać innych i wiedzieć, jak jesteśmy czytani przez nich.

Zaczniemy od koloru białego, który symbolizuje czystość, nieskazitelność, delikatność, ale i coś niedostępnego, obecnego. Kojarzona z nowymi etapami w życiu. Jeden z uniwersalnych kolorów – prezentuje się świetnie z każdą inną barwą. Biel najczęściej wybierają osoby z indywidualnym podejściem do życia, trochę zdystansowane do otaczającego ich świata.

Kolejny, kolor czarny, to równie uniwersalna barwa, której nadaje się charakteru poprzez połączenie z inną. W naszej kulturze głównie kojarzy się z żałobą i smutkiem oraz biznesową klasą i elegancją. Natomiast w obu skojarzeniach jest to niewątpliwie kolor odświętny. Z jednej strony kolor jest bardzo mocny, z drugiej trochę tajemniczy. Osoby noszące kolor czarny to pewne siebie, mocno stąpające po ziemi, a jednocześnie tworzące pewien dystans.

Szarość jest totalnie neutralna. Genialne tło dla pozostałych kolorów i detali. Przygasza i dystansuje. Ubrania w tym kolorze zakładają najczęściej osoby o mniejszym zasobie energii, lekko podłamane, zbytnio obciążone, nie radzące sobie za dobrze.

Kolor czerwony – sprawia, że skupiasz na sobie uwagę, więc możesz być odbierana za osobę próżną, egoistyczną, egocentryczną, ale nie przejmuj się. Czerwony to również symbol energii, otwartości, gotowości do działania. Z pewnością wybierają go osoby temperamentne, które mają przywódczy charakter. Okazują swój seksapil, nie wstydzą się swojej cielesności.

Brązy – w zależności od odcieni mogą być ciepłe, przejmene i przyjazne, albo zupełnie nijakie, neutralne. Osoby wybierające kolor brązowy są zazwyczaj pomocne i pracowite. Stabilne, przez co ma się w ich towarzystwie poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Przyjazne, szczere, unikające intryg.

Kolor fioletowy to zaduma, duchowość, intuicja i tajemniczość. Noszą go osoby szlachetne, ale lubiące przepych i elitarność. Potrafią dostrzegać i doceniać piękno.

Niebieski symbolizuje spokój, harmonię i bezkres. Ten kolor najczęściej wybierają osoby tworcze, pełne wyobraźni i pomysłów, ale również analityczne, potrafiące przestrzennie myśleć. W życiu podążąją za ideami i marzeniami.

Granatowy z kolei noszą osoby mające pewność siebie, poczucie władzy i siły. Są niezwykle inteligentne i potrafią skutecznie działać. Stale dążą do czegoś, poszerzają swoją wiedzę i horyzonty.

Kolor pomarańczowy kojarzy się z ciepłem, słońcem i cytrusami. Noszą go osoby pełne energi, które na codzień rozdają uśmiech i pocieszenie. Są zmotywowane, potrafią wyznaczać sobie cele i do nich dąrzyć. Nie brakuje im wiary w siebie, ale czasami wykazują zbyt mało cierpliwości.

Żółty zakładają osoby tętniące życiem. Bardzo otwarte, towarzystkie i gadatliwe. Pozytywnie patrzą w przyszłość, są spełnione pod każdym względem. Zarażają swoim optymizmem i pogodą ducha.

Różowy to kolor przepełniony jest miłością, przyjaźnią i życzliwością. Noszą go osoby wrażliwe, wmocjonalne, skłonne do wzruszeń. Mocniejsze odcienie różu przeznaczone są dla bardziej temperamentnych charakterów, tak jak kolor czerwony.

Kolor zielony to natura, symbol odnowy, nadzieji i siły. Osoby noszące ten kolor są uczuciowe, życzliwe i serdeczne. Tolerancyjne i ufne, czasami aż za bardzo. Cenią sobie rozwój i samorealizację oraz spokój i harmonię. Nie lubią działać pod presją. Stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności.