Menu
Pielęgnacja / Uroda

Co nam dają kremowe maseczki kosmetyczne? Na przykładzie Daily Care Mincer Pharma

Maseczki w kremie nie zawsze spełniają moje oczekiwania, co może być też spowodowane dosyć sceptycznym do nich nastawieniem. Stosując je zastanawiam się ile rzeczywiście jest w niej maseczki kosmetycznej, a ile zwykłego kremu nawilżającego? Mimo wszystko często po nie sięgam i zdarza się, że jestem z nich naprawdę zadowolona.

Maseczki kremowe, to typowe maseczki pielęgnacyjne, które mają konsystencje kremu, ale aplikuje się je na twarz w formie grubej warstwy. Zawierają wiele składników aktywnych (takich jak kwas hialuronowy, kolagen, elastynę, oleje naturalne, aloes, alantoinę itd.), które poprawiają nawilżenie i napięcie skóry, odżywiają ją i regenerują. Odmładzają, odświeżają i dodają blasku.
Maski te wchłaniają się w określonym czasie, a ich nadmiar należy wklepać, ściągnąć lub zmyć.
Ponieważ są dosyć delikatne, poleca się je do każdego rodzaju skóry, choć oczywiście w przypadku cery tłustej czy trądzikowej, należy z nimi uważać.

Osobiście lubię czuć po nałożeniu maski, że moja skóra jakoś na nią reaguje. Wtedy bardziej ufam w efekty, jakie możemy razem osiągnąć. Między innymi dlatego polubiłam Rozświetlającą Maskę w kremie do twarzy Daily Care Mincer Pharma. Trochę mnie podszczypuje, ale w ogóle mi to nie przeszkadza, bo właśnie wtedy mam wrażenie, że składniki aktywne wnikają wgłąb skóry. Później następuje czas odprężenia i relaksu. Po 15-20 minutach usuwam resztki, które się w skórę nie wchłonęły, a efekty obserwuję na spokojnie, następnego dnia rano. Skóra porządnie nawilżona, ale nie tłusta. Jędrna, elastyczna i gładka (!). Zregenerowana, wyluzowana i świeża. Więc ogólnie całkiem przedstawia się to całkiem nieźle. 🙂

mincerpharma-dailycare-maseczka-2

 

Tubka o pojemności 75 ml wypełniona jest konsystencją treściwego kremu o przyjemnym, delikatnym zapachu. Formuła ogólnie wchłania się bardzo dobrze, więc nawet przy grubej warstwie, ostatecznie na skórze pozostaje jej bardzo mało. Kosmetyk więc jak najbardziej wydajny i przyjazny.

Maska przeznaczona jest do cery suchej i normalnej. Można stosować ją na twarzy, szyję i dekolt. Jest raczej delikatna, więc i dla wrażliwców powinna być odpowiednia. Zawiera masło mango, olej chia, camu camu i lukrecję.

Kosztuje ok. 17 zł i jest raczej ogólnie dostępna w drogeriach.