Menu
Uroda

COSLYS szampon mirabelkowy

Dzisiaj o pielęgnacji włosów, a właściwie o produkcie, którego ostatnio wypróbowałam  –  Szamponie do włosów suchych i zniszczonych z olejkiem z pestek mirabelek marki Coslys.

Może na początek kilka zdań wprowadzenia. Coslys to francuska marka, produkująca kosmetyki ekologiczne.  W ich składzie znajdziemy naturalne składniki, pochodzące ekologicznych gospodarstw. Produkty COSLYS wolne są od SLS, parabenów i fenoksyetanoli. Posiadają certyfikat Ecocert.

Bardzo cenię sobie naturalne kosmetyki, zwłaszcza te do pielęgnacji włosów, gdyż moje są co najmniej „wymagające”.  Na zakup tego szamponu zdecydowałam się ze względu na mirabelki, z pestek których olejek wydał mi się być ciekawym składnikiem. I trzeba przyznać, że mirabelki to zdecydowanie duży atut tego produktu, zwłaszcza jeżeli o zapach chodzi. Niestety nie jest on zbyt trwały, ale chwilkę na włosach się utrzymuje.

mirabelki-1

Co do samego działania przekonana nie jestem. Szampon przeznaczony jest do włosów suchych, łamliwych i pozbawionych blasku, za co odpowiadają (oprócz oleju z pestek mirabelek oczywiście) takie składniki jaki masło shea oraz olejek ze słodkich migdałów. Ja niestety żadnego nawilżenia i wzmocnienia nie zauważyłam. Dlatego powiedziałabym raczej, że jest to szampon do włosów normalnych, nie wymagających większej uwagi, nawilżenia i odżywienia. Konsystencja jest kremowa, ale nie gęsta, raczej standardowa dla tego typu szamponów. Całkiem fajnie się pieni, ale dopiero przy powtarzaniu czynności mycia.  Dużego plusa daje za opakowanie – poręczna tubka, z którą się nie siłujemy w celu wydobycia kosmetyku, ani nie czekamy na to zbyt długo. I to w zasadzie chyba wszystko…

coslys-szampon-mirabelki-1

A Wy macie jakieś doświadczenia z tym szamponem? A może polecicie jakiś inny, ciekawy produkt?