Menu
Uroda

Czy pędzle do makijażu mają znaczenie?

To, czym wykonujesz makijaż, znacząco wpływa na efekt końcowy, jaki uzyskujesz. Niektóre z nas najbardziej lubią specjalne gąbeczki, inne opuszki palców, ale duża część kobiet decyduje się na pędzle. Jeśli należysz do tego ostatniego grona, powinnaś wiedzieć, że nie wszystkie pędzelki są takie same.

Przede wszystkim pamiętaj, by nigdy nie kupować gotowych zestawów pędzli, a już zwłaszcza tych drogeryjnych lub dyskontowych, które kosztują co najwyżej kilkanaście złotych. Możesz mieć wtedy pewność, że akcesoria te nie zostały wykonane z dobrej jakości materiału, a włosie będzie twarde i szybko wypadnie.

Kiedy kupujesz pędzelki, wybieraj te sprawdzone marki. W sieci znajdziesz wiele opinii na temat poszczególnych akcesoriów, możesz kierować się także rekomendacjami najbardziej znanych blogerek kosmetycznych. Staraj się kupować pędzle oddzielnie i każdy obejrzeć, sprawdzić z czego został wykonany. Nie zapominaj również, by dbać o swoje pędzle i w odpowiedni sposób je pielęgnować. Dzięki temu będziesz cieszyć się nimi znacznie dłużej i będą Ci dobrze służyły.