Menu
I cała reszta

Czy social media kreują gwiazdy?

O tym, jak wielka jest moc Internetu świadczy fakt, że dzięki niemu świat stał się globalną wioską – nieważne, w jakim miejscu się znajdujesz – otrzymasz te same wiadomości, obejrzysz te same teledyski, skorzystasz z tych samych sklepów. Zaś social media niewątpliwie wzmacniają pozycję i siłę przebicia gwiazd.

Do niedawna krążyło powiedzenie, że jeśli kogoś nie ma na Facebooku, to w ogóle nie istnieje. O ile stwierdzenie to nie odnosi się do przeciętnych osób, o tyle każda gwiazda powinna mieć je na uwadze.

Cara Delevingne Fot. WSJ.

Cara Delevingne Fot. WSJ.

Współcześnie, większość działań marketingowych podejmuje się za pomocą social mediów. Dzięki temu reklamodawcy trafiają z usługami do wielu osób i od razu otrzymują reakcję zwrotną, czy dany produkt został pozytywnie przyjęty. Nic dziwnego, że menedżerowie gwiazd tak duży nacisk kładą na prowadzenia kont społecznościowych. To za ich pomocą można się wypromować, ale również zdobyć fanów, a co za tym idzie, zainteresowanie konkretnych marek. Sukces liczony jest liczbą followersów.

Gigi Hadid Fot. American Vogue

Gigi Hadid Fot. American Vogue

Na potwierdzenie tej tezy można dodać, iż wiele obecnie znanych gwiazd zdobyło dużą popularność właśnie dzięki swoim profilom. Można wymienić tutaj Gigi Hadid, Kendall Jenner, Carę Delevingne, czy nasze polskie blogerki modowe, jak chociażby Maffashion i Jessicę Mercedes.

Kendall Jenner Fot. Love Magazine

Kendall Jenner Fot. Love Magazine