Menu
Makijaż / Uroda

Czym wyróżniają się azjatyckie kremy CC?

Określenie CC, które oznacza tyle co Colour Control Cream / Colour Correct Cream / Colour Care Cream, o ile funkcjonuje w ofertach firm kosmetycznych już od jakiegoś czasu, to raczej przekonania do tego typu kremów nie ma, a i opinia, że jest to tylko chwyt reklamowy na pewno jest i wam znana.

Czy CC to BB z nową etykietą?
Faktycznie kremy BB i CC zachodnich firm kosmetycznych raczej niewiele się od siebie różnią. Jednak jeśli porównamy je z azjatyckimi kremami CC, z pewnością dostrzeżemy wiele różnic. Dlatego jeśli zależy nam na prawdziwym efekcie CC, bez rozczarowań i żalu, to japońskie czy koreańskie marki, są tutaj jedynymi właściwymi.

krem-cc-japonski-flatlay-2

Czym wyróżnia się krem CC?
Z założenia ma on spełniać role kilku kosmetyków na raz, między innymi: kremu pielęgnacyjnego, ochronny przeciwsłonecznej, bazy, podkładu czy rozświetlacza. Charakteryzuje się lekką i delikatną, nie zapychającą porów i wygładzającą konsystencją, która ładnie wtapia się w każdy rodzaj cery. Wyrównuje koloryt, niweluje oznaki zmęczenia czy starzenia się skóry, pomaga zakryć popękane naczynka, blizny i przebarwienia. Dzięki zawartym składnikom aktywnym (często składy są naprawdę bogate), nawilżają, odżywiają i regenerują skórę, a także chronią ją. Nierzadko wzbogacone są o kolagen, elastynę czy kwas hialuronowy, więc dodatkowo ujędrniają. Kremy CC są uniwersalne i wodoodporne.

Jakie ma zastosowanie?
CC z powodzeniem można stosować w roli dziennego kremu pielęgnacyjnego, bazy, a nawet podkładu. Dobrze przyjmuje kolejne produkty i warstwy makijażu, ale sam również daje rade, szczególnie jeśli oczekuje się naturalnego efektu.

krem-cc-japonski-flatlay-3

Jakiego efektu można się spodziewać po azjatyckim CC?
Do rezultatów, jakie możesz dostrzec gołym okiem należy:
– wyrównanie kolorytu,
– delikatne krycie,
– wygładzenie,
– rozświetlenie,
– nadanie świeżości.