Menu
Pielęgnacja / Uroda

Demakijaż z olejkiem BIOLOVE Kontigo

Zdaję sobie sprawę, że od kiedy mogłyśmy zapoznać się z Sekretami Urody Koreanek, olejki do demakijażu mają wzięcie. Dlatego dzisiaj pod lupą olejek BIOLOVE.

Gdy pojawił się w Kontigo, sama byłam tego kosmetyku bardzo ciekawa. Naturalny skład, fajna jakość i dobra cena to takie trzy pierwsze nasuwające się na myśl cechy produktów BIOLOVE, więc i wobec tego olejku moje oczekiwania nie były małe. A spodziewam się, że i dla Was ten produkt mógł stanowić z jednej strony niespodziankę, a z drugiej pewniaka. A więc jaki jest naprawdę?

Olejek do demakijażu BIOLOVE to mieszanka naturalnych olejów roślinnych. W składzie znajdziemy m.in.:
– olej ze słodkich migdałów,
– olej z pestek winogron,
– olej jojoba,
– olej rycynowy,
– olej arganowy,
– olej rokitnikowy,
– olej Inca Inchi,
– olej marula.

Dzięki takiej zawartości, konsystencja olejku jest bardzo treściwa i stosunkowo gęsta. Mi przypomina ona produkt marki Resibo (możecie poczytać o nim tutaj). Samą wodą produktu z twarzy nie zmyjemy, więc z pomocą przychodzi delikatna ściereczka, albo jeśli ktoś stosuje dwustopniowe oczyszczanie jak ja, to produkt oczyszczający na bazie wody też poradzi sobie świetnie.

biolove-olejek-do-demakijazu-2

W przypadku, gdy zamierzasz stosować ten olejek w pojedynkę, ściereczka czy inny mały ręczniczek będzie niezbędny. Najlepiej, żeby był super delikatny (nie podrażniał skóry) i super cienki, gdyż po każdym myciu twarzy, trzeba będzie go przeprać. Jeśli do tej pory nie używałaś tego typu akcesoriów do demakijażu, kup sobie taką ściereczkę w Kontigo. Bambusowa ściereczka z BIOLOVE jest produktem przemyślanym, więc zarówno spiera się fajne, jak i szybko wysycha, a jej cena to całe 8 zł. 🙂

Samo oczyszczanie twarzy tym olejkiem, należy raczej do tych przyjemnych doznań. Skóra jest oczyszczona, nawilżona i elastyczna. Bez podrażnień, przesuszenia czy sztucznego ściągnięcia. Olejek ma delikatny zapach, który wyczuwa się przy aplikacji i jeszcze chwilę po oczyszczeniu twarzy.

Butelka (pojemność 150 ml) zawiera dozownik, więc wydobywanie kosmetyku ze środka i odpowiednie porcjowanie nie stanowi problemu. Nalewasz na dłoń, tyle ile potrzebujesz. A historie typu „upaćkana” w olejku łazienka, nie ma miejsca. Cały zabieg oczyszczania twarzy odbywa się więc sprawnie, przyjemnie i co najważniejsze – bezpiecznie. 🙂

biolove-olejek-do-demakijazu-3

Olejek polecany jest do cery normalnej i mieszanej. Ja mam normalną i jednocześnie wrażliwą i u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Nie wiem jak zachowywałby się w połączeniu z cerą suchą czy tłustą, a w tych przypadkach odpowiedni dobór olejków jest dosyć istotny, więc może się okazać, że jednak nie dla każdego będzie odpowiedni.

Dzięki swojej intensywnej konsystencji, olejek jest też bardzo wydajny, więc zużywa się powoli. Jego cena to ok. 35 zł, choć można wykorzystać promo i kupić go nieco taniej. Godny polecenia, więc polujcie. 🙂