Menu
Pielęgnacja / Uroda

DIY olejek do demakijażu i serum na noc

Jeśli interesowałaś się różnymi metodami dbania o cerę i sposobami jej oczyszczania, to z pewnością trafiłaś wtedy między innymi na OCM czyli Oil Cleansing Metod. Potrzebnych do stosowania tej metody olejków w drogeriach nie brakuje, ale przygotowanie takiego kosmetyku samemu w domu jest dziecinie proste, więc warto spróbować i cieszyć się naturalną, pozbawioną chemii pielęgnacją.

Od czego zacząć?
Najważniejszą kwestią jest dobór odpowiednich dla siebie składników, którymi są oleje naturalne. Najlepiej dobierać je na zasadzie uzupełniających się właściwości. Tak przygotowane mieszanki jednocześnie usuwają makijaż i pielęgnują cerę.

Jakie oleje zmieszać?
Wszystkie te, na które masz ochotę. Świetnie sprawdzają się między innymi olej z awokado, olej jojoba, olej z orzechów laskowych, olej sezamowy, olej z czarnuszki, z pestek winogron czy pestek malin, ale możliwości jest znacznie więcej. Ważne też, aby miały lejącą konsystencję – to z pewnością ułatwi jego codzienne używanie. Stosowanie olejku, który zastyga nawet w pokojowych temperaturach (jak np. olej kokosowy) mogłoby być uciążliwe.

oleje-naturalne-diy-3

Ile składników powinien zawierać olejek do demakijażu?
W zależności od preferencji, możesz skończyć mieszać mając na liście składników dwie pozycje, albo znacznie później, gdy jest ich już np. dziesięć.

Jak przygotować olejek do demakijażu?
Przygotuj opakowanie, najlepiej poręczną buteleczkę (możesz użyć tej po wykorzystanym już kosmetyku, albo kupić sobie nowe), a następnie odmierz odpowiednie dla siebie ilości poszczególnych składników. Dla przykładu ja zawsze wlewam ich po równo, a moja przyjaciółka, która ma wrażliwą cerę zawsze dodaje więcej oleju awokado, który posiada właściwości łagodzące i kojące. Po ustaleniu odpowiednich proporcji przelej składniki do opakowania i porządnie wstrząśnij.

oleje-naturalne-diy-2

2 w 1 – Olejek do demakijażu i serum na noc
Oleje naturalne silnie pielęgnują, odżywiają i regenerują skórę, dlatego twój olejek do demakijażu może posłużyć również jako serum na noc! I z pewnością bardzo dobrze się w tej roli sprawdzi.

Przydatność olejku
Olejki do demakijażu/serum na noc własnej roboty zazwyczaj utrzymują świeżość nawet do 6 miesięcy, od ich przygotowania.