Menu
Makijaż / Uroda

Dobry tusz do rzęs do 20 zł

Dzisiaj szybka lista czterech dobrych tuszy do rzęs do 20 zł. Niekoniecznie odpowiadają na takie same potrzeby, więc bezpiecznie będzie, gdy doczytacie tekst do końca. 🙂

3D Lashes New Look Mascara Delia Cosmetics – to tusz, który znacznie poprawia objętość i wyrazistość moich krótkich i rzadkich rzęs. Maskara trochę je oblepia, więc są i pogrubione i wydłużone. W ciągu dnia tusz nie kruszy się, nie rozmazuje, nie odbija na górnych powiekach. Długo utrzymuje świeżość, nie wysycha. Posiada stożkowatą, silikonową szczoteczkę. Kosztuje ok. 15 zł.

Glam&Doll False Lashes Mascara Cartice Cosmetics – kosmetyk wegański. Z założenia maskara ta zapewniać ma efekt sztucznych rzęs i w praktyce jest całkiem blisko. Rzęsy są uniesione, podkręcone, wydłużone i pogrubione. Wyglądają „bogato”. Tusz nie kruszy się, ale zdarza się, że odbija się (farbuje) górną powiekę. U mnie zdarza się to głównie po całym dniu. Szczególnie w okresie letnim, kiedy skóra jest bardziej tłusta niż zazwyczaj. Ma profilowaną (kształt banana), silikonową szczoteczkę. Cena to ok. 17 zł.

Tusz do rzęs do 20 zł: Pierre Rene Professional, Catrice, Delia Cosmetics, Eveline Cosmetics

Volumix Fiberlast Mascara Eveline Cosmetics to moje najnowsze odkrycie i szczera miłość. Silikonowa szczoteczka działa trochę jak separatorek do rzęs. Rozczesuje je, jednocześnie poprawiając ich kształt, objętość i długość. Tusz nie wysycha i nie tworzy grudek. Nie kruszy się i nie farbuje skóry. Utrzymuje super efekt przez cały dzień. Kosztuje ok. 15 zł

Silicone 3in1 Mascara Pierre Rene Professional – propozycja dla osób, które przede wszystkim chcą zachować naturalny look, bo efektu maxi nie daje. Jest to bardzo subtelna, ale porządna maskara. Rozczesuje rzęsy, delikatnie je podkręca i nadaje koloru. Nie kruszy się i nie farbuje. Posiada silikonową, wąską szczoteczkę z krótkimi włoskami (może być więc nieco problematyczna przy króciutkich rzęsach). Kosztuje ok. 20 zł.