Menu
I cała reszta

Działanie mięty i tulsi – herbata Organic India Tulsi Peppermint

Mięta to jedno z najbardziej znanych, a jednocześnie orzeźwiających i aromatycznych ziół. Większość z nas zna jej smak i dobroczynny wpływ na trawienie, jednak działanie mięty jest znacznie szersze.

Najpopularniejszym zastosowaniem mięty jest łagodzenie wszelkich dolegliwości żołądkowych. Można stosować ją w przypadku przejedzenia i bólów żołądka, jak i braku łaknienia oraz młodości. Kolejną cenną właściwością tego zioła jest eliminacja bólu głowy. Już starożytni zauważyli, że mięta potrafi leczyć tę przykrą dolegliwość i to działanie znalazło swoje miejsce w zaleceniach medycyny ludowej.

Mięta sprawdzi się również jako miejscowy środek znieczulający w przypadku pieczenia czy swędzenia po ukąszeniach, a także jako lek na przeziębienie, gdyż pozytywnie wpływa na funkcjonowanie dróg oddechowych. Nie można także zapominać o jej relaksacyjnym działaniu. Już kilka kropel olejku eterycznego tego zioła dodanego do kąpieli poprawia humor i koi nerwy.

organic-india-peppermint-tulsi-herbata-1

Organiczna mieszanka herbaty i mięty z dodatkiem tulsi to połączenie idealne. Tulsi, czyli święta bazylia azjatycka, od wieków stosowana w hinduistycznych rytuałach, jest ziołem niezwykle korzystnym dla zdrowia. Zapobiega procesom starzenia, reguluje trawienie, wspomaga metabolizm i uspokaja, jednocześnie dodając życiowej energii. Duet mięty i tulsi, zamknięty w aromatycznej herbacie, dedykowany jest każdej osobie, która pragnie wzmocnić swój organizm, poprawić jego zdrowotną kondycję, a jednocześnie zapewnić sobie dobre samopoczucie na co dzień.

Świetnie sprawdza się o każdej porze dnia, jednak najbardziej orzeźwi i pobudzi do działania rano, popijana do śniadania. Smaczna zarówno na gorąco, jak i na zimno np. z dodatkiem lodu i cytryny.

Opakowanie herbaty Tulsi Peppermint Organic India zawiera 18 (po 2g) osobno zapakowanych w kopertki, torebek na sznurkach. Co, zdecydowanie usprawnia podanie, parzenie a nawet i przenoszenie (np. w torebce) swojej ulubionej herbaty.

Warto dodać, że herbata Organic India z tulsi i miętą jest produktem organicznym, koszernym, bez GMO.

Dostępna w Bombay Bazaar, w cenie 18,50 zł – TUTAJ.