Menu
I cała reszta

Francuski szyk! Zostań własną stylistką

Polki uważane są za jedne z najpiękniejszych kobiet świata, za to Francuzkom przypada tytuł najlepiej ubranych kobiet. I to właśnie o tych ostatnich została napisana książka „Francuski szyk! Zostań własną stylistką”. Jej autorki w bardzo przyjazny i momentami żartobliwy sposób doradzają innym jak wypracować swój własny styl.

Na całość książki składa się 14 rozdziałów, które zostały zapisane na 190 stronach w formacie pośrednim między A5 i A4. Może wam się wydawać, że do strasznie dużo treści i lektura będzie należała do raczej nudnych. Nic bardziej mylnego. Blisko połowę jej objętości stanowią wspaniałe, profesjonalne fotografie. Są piękne, bardzo dopracowane i naprawdę zwracają uwagę. Możliwe, że właśnie przez ich dużą liczbę książka przywodzi na myśl nietypowo wydany magazyn. Prócz ogromu ilustracji znajdziecie w niej wywiady i porady.

Książka jest skierowana na jakość a nie ilość. Dlatego często mowa o ubraniach i dodatkach od znanych projektantów. Nie jest jednak tak, że w sieciówkach nie można znaleźć tak zwanych perełek, a ta książka podpowiada w jaki sposób to zrobić. Jak wybrać dobry materiał, szpilki służące przez lata czy dodatki nigdy nie wychodzące z mody.  Jednym z najciekawszych rozdziałów jest ten, w którym mowa o tym co wolno, a czego powinnyśmy unikać. Możesz się z niego dowiedzieć jak dobierać swoje ubrania odpowiednio do wieku albo co możesz podkradać z męskiej szafy.

Francuski szyk jest lekturą, przez którą przebrniesz bardzo szybko. Jej lekki i przyjazny ton dodatkowo zaciekawia czytelnika. Jeżeli już zaczniesz jej czytanie, będziesz musiała ją dokończyć, gdyż nie da Ci spokoju. I nie będzie to zasługa wyłącznie tej rzucającej się w oczy, wściekle różowej okładki.