Menu
Paznokcie / Uroda

GelTouch United Beauty – efekt hybrydowego manicure na zwykłym lakierze

Nigdy nie robiłam sobie paznokci. Żadnych żeli, akryli, ani nawet hybryd. Nie to żebym miała swoje naturalne takie piękne, nawet wręcz przeciwnie. Zawsze były zbyt słabe, aby dodatkowo je obciążać. Nadszedł jednak czas i lepszej kondycji moich paznokci i wypróbowania czegoś nowego.

Jakiś czas temu, już po raz drugi, moje słabe, łamiące się i rozdwajające paznokcie otoczyłam opieką Kuracji wzmacniającej Foltene Pharma. Ten preparat ratował je dwa lata temu (więcej możecie o nim poczytać tutaj), więc i tym razem musiało się udać. I nie myliłam się. Paznokcie odżyły, a ja postanowiłam przetestować GelTouch.

GelTouch marki United Beauty to magiczny lakier, a w zasadzie TopCoat, który można użyć na dowolny lakier do paznokci, a poźniej utrwalić go lampą przez 60 s (a najlepiej 120 s). Efekt jaki otrzymujemy, to ten zbliżony do żelowego czy hybrydowego manicure – super połysk i trwałość nawet do 10 dni. Tak w skrócie wygląda opis produktu, który nie ukrywam bardzo mnie zachęcił.

geltouch-topcoat-2

Przede wszystkim bardzo podoba mi się to, że do wykonania takiego manicure mogę użyć obojętnie jakiego, zwykłego lakieru do paznokci. Bo jak się domyślacie, mam ich na prawdę sporą kolekcję i takie kupowanie wszystkiego od nowa (jak w przypadku hybryd) raczej by się u mnie nie sprawdziło. Nie lubię gdy coś się marnuje, jeśli jest jak najbardziej przydatne do użycia. Kolejna kwestia na plus to szybkie i łatwe usuwanie tego lakieru. Podczas malowania paznokci już tym TopCoatem, należy wyjść nieco poza ramy lakieru bazowego, aby później móc go podważyć i zdjąć z paznokcia całą „skorupkę”. Bez żadnego drapania, ścierania i acetonu. Po trzecie – producent zapewnia, że paznokcie pozostaną zdrowe i niezniszczone. Co dla mnie, osoby z wiecznie słabymi płytkami, jest naprawdę istotne.

Zestaw startowy Mini, który posiadam zawiera GelTouch TopCoat 8 ml, lampę LED na USB oraz 3 chusteczki oczyszczające, czyli wszystko to, co potrzebujemy do wykonania takiego manicure. W jaki sposób należy go zrobić?

Krok 1
Malujemy paznokcie zwykłym lakierem.

Krok 2
Pozostawiamy go na paznokciach do całkowitego wyschnięcia (ok. 20 – 30 minut).

Krok 3
Nakładamy na paznokcie cienką warstwę GelTouch.

Krok 4
Każdy paznokieć podkładamy pod lampę na 60 s (lampka po tym czasie sama się wyłącza).

Krok 5
Powtarzamy czynność z kroku 4.

Krok 6
Oczyszczamy paznokcie ściereczką z zestawu.

geltouch-topcoat-3

Efekt bardzo fajny – rzeczywiście paznokcie wyglądają jak po „grubszym” zabiegu. Aczkolwiek utrzymał się on na moich paznokciach jedynie 5 dni. Jeden paznokieć starł się przy krawędzi, a na drugim pojawił się odprysk na połowę płytki, więc musiałam je już zdjąć. Generalnie ciężko jest określić, co wpływa na trwałość tego manicure, bo producent raczej nic o tym nie mówi. Można się domyślać, że rodzaj lakieru bazowego, przygotowanie paznokci do manicure czy właśnie codzienne zajęcia. Mam jednocześnie świadomość tego, że nie należę do osób oszczędzających dłonie, a i praca mi tego nie ułatwia, więc nie czepiam się tej trwałości jakoś szczególnie. Samo usunięcie lakieru z paznokci rzeczywiście odbywa się bardzo sprawnie i bezproblemowo. Płytka nienaruszona, gładka, taka jak przed malowaniem.

Ogólnie jestem zadowolona, ale muszę jeszcze popracować nad tą trwałością, bo skoro już mam poświęcić na manicure ponad godzinę, to dobrze byłoby aby trochę się on na tych pazurach utrzymywał. 🙂

Gel Touch zestaw startowy mini (z lamą na USB), dostępny jest w sklepie internetowym unibeauty.pl, za 120 zł.