Menu
Uroda

Glinka Ghassoul

Glinka ta,  zwana również marokańskim złotem, występuje tylko w jednym miejscu na świecie. Ten naturalny kosmetyk za sprawą wielofunkcyjności i skutecznego działania zdobywa coraz większą popularność, również w Polsce.

Mydło, szampon, maseczka do ciała i włosów, dodatek do kąpieli – to tylko niektóre sposoby zastosowania glinki. Występująca w formie brązowego proszku, jest niezwykle elastyczna i co najważniejsze – skuteczna. Z powodzeniem można stosować ją do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Glinka Ghassoul posiada następujące właściwości:

  • głęboko oczyszcza poprzez absorpcję,
  • myje,
  • chroni minimalną powłokę lipidową,
  • normalizuje wydzielanie sebum,
  • redukuje i łagodzi podrażnienia,
  • remineralizuje skórę,
  • ściąga,
  • redukuje łuszczenie się skóry,
  • poprawia elastyczność.

Odpowiednia jest właściwie dla każdego rodzaju skóry, natomiast szczególnie poleca się ją do: tłustej, mieszanej i problematycznej. Stanowi także doskonałe rozwiązanie dla alergików – nie uczula i nie podrażnia, a nawet przeciwnie – koi i łagodzi.

Glinkę można rozrabiać na różne sposoby i tworzyć na jej bazie ulubione kosmetyki pielęgnacyjne.

glinka-ghassoul-2

Najpopularniejszą formą stosowania glinki jest oczywiście maseczka. Do jej rozrobienia najlepiej oprócz glinki, użyć również wybranego oleju kosmetycznego oraz hydrolatu. Gdy mieszanka osiągnie odpowiednią konsystencję „rzadkiego błotka“ rozprowadzamy ją na twarzy i pozostawiamy na 10-15 minut. Taka maseczka bardzo mocno oczyszcza skórę oraz dostarcza jej drogocennych witamin i minerałów. Na skórze pozostaje uczucie lekkiego ściągnięcia i wygładzenia. Tak samo możesz postępować również z każdą inną częścią ciała, której solidne oczyszczenie z pewnością się przyda. Jeśli natomiast nie chcesz pokrywać całego ciała maską, możesz po prostu dosypać glinkę do kąpieli, lub rozrobić ją z hydrolatem i używać jako „żel pod prysznic“. Kosmetyk ten świetnie sprawdza się również do pielęgnacji włosów , szczególnie tych przetłuszczających się. Odpowiednio rozrobioną glinkę, możesz kłaść na włosy jako maseczkę lub używać jej jako szamponu tradycyjnego, a nawet i suchego.

Ten niezwykle funkcjonalny, skuteczny i w pełni bezpieczny kosmetyk dostępny jest w Manufakturze Kosmetycznej – TUTAJ. Za 250g zapłacicie 25 zł.