Menu
Uroda

Henna i jej magiczne właściwości zamknięte w WAX Henna

Słabe i pozbawione blasku kosmyki, odbierają Ci dobry humor i pewność siebie? Nie pozwól na to. Nie od dziś wiemy, że to jak wyglądamy i jak same się z tym czujemy ma ogromny wpływ nie tylko na samoocenę, ale również na to, jak spostrzegają nas inni. Czas na zmiany. Pozwól, że przedstawimy Ci skuteczną metodę.

Zawarta w wielu dostępnych dzisiaj produktach kosmetycznych i leczniczych henna, bogata jest mnóstwo potrzebnych włosom składników. Są nimi m.in.: liczne enzymy, witaminy (A, D, B), kwas oleinowy, kwas linolowy, wapń, magnez, potas, żelazo, cynk, a nawet błonnik.

Każda część lawsonii (właśnie z tego krzewu pozyskiwana jest henna) wykazuje inne właściwości, w związku z czym stosowane są w przypadku różnych dolegliwości. Wyciąg z liści, nasiona czy kora, wykorzystywane są nie tylko w zielarstwie, ale i tradycyjnej medycynie. Lawsonia może być pomocna przy leczeniu różnych chorób, np. żółtaczki, czerwonki, trądu, odry, a nawet biegunki. Świetnie sprawdza się również w leczeniu chorób skórnych, jak np. łuszczyca czy egzema. W przypadku włosów, henna intensywnie odżywia i regeneruje ich strukturę. Nadaje im blasku i zdrowego wyglądu. Dodatkowo pomaga w zwalczaniu łupieżu, a także chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nic więc dziwnego, że właśnie na tym składniku marka Pilomax postanowiła oprzeć formułę Maski regenerującej do włosów ciemnych WAX Henna.

Opakowanie maski to plastikowy słoiczek o pojemności 480 ml. W środku znajduje się różowa, pięknie pachnąca, kremowa i dosyć zbita konsystencja, która dobrze i sprawnie rozprowadza się po włosach. Maska nadaje włosom lekki poślizg, co usprawnia aplikację.

Po zmyciu kosmetyku (po 15-45 minutach – w zależności od kondycji włosów) włosy stają się gładkie i lekkie. Maska nie obciąża włosów i nie przyspiesza ich przetłuszczania się. Skóra głowy jest nawilżona i odżywiona. Nie grożą nam żadne podrażnienia, wysuszenie czy łupież. Kosmyki są świeże i błyszczące. Regularne stosowanie maski znacznie poprawia ich kondycję, głęboko regenerując i odbudowując strukturę.

Maska dostępna jest w sklepie internetowym producenta (TUTAJ), w cenie 32 zł.