Menu
Uroda

Hydrolaty

Hydrolaty to produkty uboczne powstające przy pozyskiwaniu olejków eterycznych z kwiatów i roślin. Do niedawna uważane były za bezużyteczne oraz bezwartościowe, jednak świat kosmetyki przekonał się o ich dobroczynnym działaniu. To właśnie w hydrolatach, czyli wodach kwiatowych lub roślinnych, pozostają wszystkie wartościowe składniki zawarte wcześniej w łodygach, liściach czy pąkach kwiatów.

Mimo iż w skład hydrolatów wchodzą śladowe ilości olejków zapachowych, dzięki czemu wody nabierają przyjemnego aromatu, to jednak nie stosuje się ich do perfumowania. Wody roślinne mają działanie pielęgnacyjne – koją skórę, oczyszczają ją i nawilżają. W zależności od tego, z jakiej rośliny powstały, mają różne właściwości i należy dobierać je do indywidualnych potrzeb. Hydrolaty można stosować zamiast wody termalnej, jako mgiełkę zapachową, fazę wodną do produkcji balsamów, kremów i maseczek, rozrabiać glinki (TUTAJ), a także dodawać do kąpieli. Większość wód można bez obaw pryskać bezpośrednio na skórę.

Pośród oferty Manufaktury Kosmetycznej warto zwrócić uwagę m.in. na wodę oczarową oraz wodę rumiankową. Pierwsza z nich dedykowana jest osobom z cerami problematycznymi, trądzikowymi i przetłuszczającymi się. Może być stosowana zamiast toniku – oczyści skórę, ukoi ją i pomoże w walce z zaskórnikami. Hydrolat rumiankowy zaś, to propozycja uniwersalna. Woda ta zmniejsza zaczerwienienia, łagodzi podrażnienia oraz nawilża.

W ofercie Manufaktury Kosmetycznej znajdziesz również hydrolat lawendowy, różany i neroli (TUTAJ). Wszystkie dostępne są w buteleczkach o poj. 100, 200 albo 500 ml. W cenie od 10 zł/100ml.

Jeśli jeszcze nie znasz hydrolatów, czas je wypróbować. Zakochasz się od pierwszego powąchania i użycia.