Menu
Uroda

Indyjskie „magiczne” mydełka – AnuSpa

Mydła indyjskie to mieszanki składników raczej u europejskich producentów kosmetycznych niespotykane. Charakterystyczne dla tamtego regionu połączenia, z resztą często dobrze znanych nam składników, mają głębszy sens. Otóż w Indiach ogromne znaczenie mają tradycja i wierzenia, które są głęboko zakorzenione w kulturze. I to właśnie one często zamieniają z pozoru zwyczajny produkt (np. mydło), w coś zupełnie magicznego. Tak też jest w przypadku mydełek AnuSpa. Kombinacje składników w nich zamknięte często powiązane są z niezwykłymi opowieściami. W taki sposób mydełko AnuSpa Panchamrut przedstawiane jest jako podstawa boskiej kąpieli, a wykorzystany w Peelingującym mydełku AnuSpa – Ubtan, jako odwołanie do tradycyjnych przygotowań panny młodej do ceremonii ślubnej.

Indyjskie mydełka AnuSpa to produkty tworzone w zgodzie z naturą, do których użyto tylko i wyłącznie składników roślinnych. Nie są testowane na zwierzętach. A niezwykle delikatne formuły powinny być odpowiednie również dla osób z bardzo wrażliwą i delikatną skórą.

Mydełka mają okrągły kształt, dzięki czemu są poręczne i łatwo się nimi manewruje. Bardzo ładnie i gęsto się pienią. Mają delikatne, orientalne zapachy, które pozostają na ciele po wyjściu z wanny. Mydełka są bardzo (!) wydajne i przy codziennym użytkowaniu wystarczają nawet na okres ok. 2 miesięcy.

anuspa-mydelka-kompo-2

Na szczególną uwagę zasługują dwa wcześniej już wspomniane produkty, i to nie tylko ze względu na swoją magiczną oprawę. AnuSpa mydełko peelingujące Ubtan w temacie złuszczania martwego naskórka nie ma sobie równych! Zawiera bardzo dużo skutecznego ziołowego proszku Ubtan, dzięki czemu świetnie sprawdza się do usuwania martwego naskórka z całego ciała, łącznie ze stopami. Oprócz głębokiego oczyszczenia i złuszczenia, mydełko zapewnia rozjaśnienie cery, wyrównanie kolorytu oraz promienny blask. AnuSpa Panchamrut jest natomiast niezwykle kojącym, łagodzącym, nawilżającym i zmiękczającym mydłem. Nic dziwnego, w końcu jest to „boska“ mieszanka składająca się z: mleka, miodu, cukru trzcinowego, ghee i curdu. Według wierzeń oczyści ona nie tylko ciało, ale i duszę, co podczas relaksujących kąpieli jest bardzo możliwe. 🙂

Zarówno te dwa mydełka, jak i pozostałe produkty AnuSpa, zakupić możecie w sklepie Bombay Bazaar, w cenie 12 zł/125g.