Menu
Pielęgnacja / Uroda

Intymnie z PrOVag

Pierwszy raz z produktami PrOVag zetknęłam się dzięki U.R.O.K InspiredBy i dzięki ShinyBox podtrzymałam tą udaną znajomość. Choć temat intymny, myślę, że warto go podjąć i polecić, to co dobre.

No, to bez ogródek. 🙂 Specjalistyczną emulsję do higieny intymnej PrOVag jak już wcześniej (TUTAJ) wspominałam oceniam dosyć wysoko. Z założenia ma ona zapobiegać problemom intymnym, skutecznie oczyszczać, łagodzić wszelkie podrażnienia i nawilżać – tutaj wszystko się zgadza. Ponadto kosmetyk hamuje rozwój niekorzystnych drobnoustrojów, a jego główny naturalny składnik aktywny, to metabolity bakterii. Emulsja ta nie zawiera parabenów, konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła czy potencjalnych alergenów. Badana dermatologicznie i ginekologicznie.
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do działania produktu – delikatnego, ale i skutecznego, konsystencji typowo żelowej czy zapachu, który jest w zasadzie lekko wyczuwalny. Lubię również opakowanie – estetyczne i wyposażone w pompkę (jak dla mnie podstawa!). W tym przypadku nie przeszkadza mi nawet, że nie widzę ile jeszcze płynu znajduje się w środku.

provag-emulsja-zel

PrOVag żel to z kolei produkt nawilżający, łagodzący i odświeżający. Tak jak poprzednik nie zawiera parabenów, barwników czy innych substancji, które mogłyby podrażniać i wywoływać alergie. Dzięki czemu dobrze sprawdza się również u wrażliwców. Ma fajną, poręczną butelkę z pompką, więc jest nie tylko wygodny w użyciu, ale i „mobilny”. Produkt fajnie działa w przypadku różnego rodzaju podrażnień, ale nie trzeba ich mieć, aby po niego sięgać – profilaktyka przede wszystkim! Zalecany jest między innymi w celu łagodzenia podrażnień, utrzymania odpowiedniej higieny i mikroflory, utrzymania fizjologicznego pH, podczas obniżonej odporności organizmu, a i podczas podróży poratuje. Żel nawilża i koi. Szybko się wchłania. Nie pozostawia uczucia lepkości czy innego dyskomfortu. Nie pozostawia plam.

Oba produkty moim zdaniem zasługują na 5! Dlatego szczerze mogę je wam polecić. Emulsja kosztuje ok. 13 zł/150 ml, a żel ok. 20 zł/30 ml.