Menu
Uroda

Jak dbać o stopy?

Późna wiosna, lato czy wczesna jesień to czas, w którym chodzenie w sandałkach jest jak najbardziej wskazane. Na dodatek, z roku na rok fasony butów są coraz bardziej wymyślne i piękniejsze, przez co same aż się proszą o to, by je założyć. Problem pojawia się wtedy, gdy w zimie odłożymy na bok pielęgnację stóp.

No bo jak założyć sandałki, gdy nasze pięty wyglądają na bardzo zaniedbane? Owszem, można spędzić parę godzin na wędrówce po sklepach w poszukiwaniu modelu obuwia, który zasłoni nasz defekt. Jednak czy nie łatwiej byłoby zająć się stopami również zimą?  To o wiele prostsze zadanie, a w dodatku bardzo przyjemne. Możecie przekonać się o tym same, stosując się do opisanych poniżej rad.

 

Jak radzić sobie z narastającym naskórkiem?

Zacznij o namoczenia stóp w ciepłej wodzie, taki zabieg powinien trwać około 20 minut. Żeby woda nie stała się zbyt zimna, możesz co jakiś czas podnosić jej temperaturę, dolewając nieco cieplejszej. Taki prosty zabieg sprawi, że naskórek stanie się bardziej miękki, co znacznie ułatwi jego usuwanie. Jeżeli jego warstwa jest bardzo gruba, posłuż się specjalną tarką. Mniejszych zgrubień z łatwością pozbędziesz się przy pomocy peelingu lub kremów złuszczających. Tego ostatniego warto używać przynajmniej dwa razy w tygodniu – tak zapobiegawczo.

 

Nawilżanie stóp

Po usunięciu ze stóp wszystkich zgrubień warto je również odpowiednio nawilżyć. Oczywiście wcieranie balsamu czy kremu powinno odbywać się codziennie. Najlepszą porą na dbanie o stopy jest noc. Wieczorem warto nałożyć na nie grubszą warstwę kosmetyku, a potem założyć skarpety, które ochronią pościel lub prześcieradło przed zabrudzeniami.

 

Pięty z tendencją do pękania

Ten problem dotyczy wielu kobiet. Większość z nas doskonale wie, jak nieestetycznie wyglądają takie pięty wystawione na pokaz, np. w sandałkach czy japonkach. Jeżeli jesteś posiadaczką stóp, na których naskórek bardzo szybko narasta, a potem jeszcze pęka, powinnaś wcierać codziennie wieczorem krem zmiękczający, który ułatwi ci proces dbania o piękno twoich nóg.

 

Pamiętaj, że jeśli trochę zaniedbasz swoje stopy, wychodząc z założenia, że w zimie ich nie eksponujesz, później będziesz musiała o wiele dłużej czekać na rezultat wszystkich zabiegów. Warto więc poświęcić kilka minut dziennie na to, by zadbać o ich kondycję. W przeciwnym razie na lato pozostaną ci trampki i baleriny.