Menu
Makijaż / Pielęgnacja / Uroda

Jak przygotować twarz do makijażu ślubnego?

Przed takimi ważnymi wydarzeniami jak ślub możemy trochę świrować, przeginać, albo panikować. Wszystko musi być idealne, dopasowane, przemyślane. Czasami jednak dążąc do tej perfekcji można przedobrzyć lub o czymś zapomnieć. Stąd pomysł na ten artykuł, który powstał we współpracy z moją wizażystką ślubką – Mariolą Zagnińską @_wake_up__make_up. Jak przygotować swoją twarz do makijażu, jakich zabiegów się podejmować, a jakie omijać szerokim łukiem? Na co zwracać uwagę przy kontakcie z wizażystką i jakie sytuacje jej zgłaszać?

NIE zmianom w pielęgnacji

Jeśli do tej pory Twój zestaw oraz rytuał pielęgnacyjny się sprawdzał, zostaw go takim, jakim jest. Nie testuj i nie wprowadzaj żadnych nowości co najmniej miesiąc przed ślubem. Bez sensu byłoby zafundować sobie jakieś podrażenienia, wysypki czy wypryski. Jeśli natomiast masz wątpliwości co do jakości swojej cery, szoruj z nimi do kosmetyczki możliwie jak najwcześniej, aby miała ona czas na przeprowadzenie serii odpowiednich zabiegów. Ale ostatni z nich (nawet jeśli już sprawdzony i przetestowany) też nie powinien być wykonywany na ostatnią chwilę.

NIEDOSKONAŁOŚCI nie są Ci obce?

Nie Tobie jednej. Serio. Zdecydowanej większości z nas przytrafiają się większe lub mniejsze niedoskonałości. I te krótko i długotrwałe. Także spokojnie, Twoja wizażystka na pewno sobie z nimi poradzi, jeśli ma doświadczenie to na pewno nie takie rzeczy już widziała. Pamiętaj jednak, że profesjonalny makijaż, który będziesz tego dnia nosiła, nie zwalnia Cię z odpowiedniej pielęgnacji. Tylko ona jest gwarantem pięknego, trwałego makijażu.

JAKOŚĆ MAKIJAŻU jak ją wspomóc?

Przy wyborze wizażystki kieruj się jej portfolio i doświadczeniem. Sprawdź czy jej dotychczasowe makijaże się od siebie różnią, czy są dopasowane do klientek, czy odnosi się do jakichś inspiracji itd. Jeśli wizażystka nie informuje na jakich kosmetykach pracuje, a Ty masz wątpliwości, po prostują o to zapytaj. Największą jednak robotę możesz wykonać nie podczas przeszukiwania portfolio czy kufra swojej makeupistki, a dbając o swoją cerę na długo przed ślubem. Zadbaj o to, aby Twoja skóra była dokładnie oczyszczona, nawilżona i odżywiona. Jeśli nie radzisz sobie z tymi zagadnieniami sama, albo Twoja skóra jest po prostu wymagająca, zgłoś się do kosmetyczki, z którą opracujesz plan „pięknej cery”. Dobrze oczyszczona i wypielęgnowana cera nie tylko wpływa na wygląd makijażu, ale także na jego trwałość. Kosmetyki po prostu lepiej trzymają i kleją się kupy na pozbawionej martwego naskórka i zanieczyszczeń skórze, która nie jest przesuszona, nigdzie się nie łuszczy. A wiadomo, że wszelkie podrażnienia czy wysypki też do trwałości makijażu się nie przyczynią.

SOLARIUM tak, ale z rozwagą

Jak mówi Mariola – każda Panna Młoda chce mieć muśniętą słońcem skórę.
Ja się akurat z tego wyłamałam. Nie korzystam z Solarium od baaaardzo dawna, a wcześniej też bywałam tam bardzo sporadycznie i myślę, że na palcach u dwóch rąk bym to zliczyła. Jestem już na tyle stara, świadoma i dojrzała, że nie potrzebuję i nie dostrzegam w tym dla siebie korzyści. Niemniej jak widać należę do mniejszości.
I o ile jest to dla niej zupełnie zrozumiałe, to jednak bardzo często bywa problematyczne, ponieważ Panny Młode nieco się zapominają i pyszczka zbyt mocno opalają. I tutaj pojawia się problem poparzeń czy widocznych dołym okiem podrażnień i zaczerwienień. Żadne kosmetyki nie są w stanie na dłuższą metę poradzić sobie z oparzeniem nosa czy zaczerwienioną skórą policzków i tworzyć nienaganny makijaż przez całą noc. A tego typu obrażenia ciężko jest zasłonić nawet tymi najdroższymi i najbardziej kryjącymi produktami.

WIRUS OPRYSZCZKI tego nie zataisz

Tej owianej złą sławą ozdoby nie ukryjesz, a ponieważ jest to dość istotna kwestia przy wykonywaniu makijażu, powinnaś jak najszybciej poinformować swoją wizażystkę o zaistniałej sytuacji i przede wszystkim próbować sprawdzonymi sposobami zmniejszyć, to co na ustach wyrosło (bo mówimy głównie o opryszczce wargowej HSV1). Mariola niejednokrotnie spotkała się z przykrą reakcją innych wizażystek na tego typu niespodzianki. Dziewczyny odmówiły makijażu swoim klientom, w tym nawet Pannie Młodej! Niemniej podkreśla, że jeśli higiena pracy, jak i wiedza wizażystki jest odpowiednia, to poradzi sobie i z tą przypadłością. Natomiast nieważne jak pewna jesteś i jednego i drugiego, nie możesz zlekceważyć opryszczki i natychmiast powinnaś o niej dać znać swojej MUA. 😉

PODSUMOWUJĄC

Przygotowałyśmy dla Ciebie szybką listę składowych, które przyczynią się do Twojego perfekcyjnego wyglądu:

1. Zaufana pielęgnacja to podstawa, pamiętaj o tym.

2. Nie zapomnij o porządnym oczyszczeniu cery oraz peelingu. Ten wykonaj na 3-4 przed umówionym makijażem.

3. Usta też peelienguj!

4. Nie korzystaj z solarium tuż przed umówionym makijażem (musi minąć co najmniej 7-8 dni).

5. Na bieżąco informuj wizażystkę o wszelkich niedogodnościach i komplikacjach, nie pozwól aby ona też była zaskoczona!

6. Pij dużo wody i koniecznie – wyśpij się!