Menu
Uroda / Włosy

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów

Twoje włosy są cienkie, pozbawione blasku, a do tego wszystkiego wypadają? Osłabienie cebulek może mieć wiele przyczyn, również tych związanych z warunkami atmosferycznymi i porami roku. Jesień wpływa depresyjnie nie tylko na twoje samopoczucie i cały organizm. Często podczas tej pory roku borykamy się z dodatkowymi problemami: łamliwymi paznokciami, przesuszeniami skóry, lub wręcz przeciwnie – nadmiernym wydzielaniem sebum czy właśnie osłabieniem cebulek włosów i ich wypadaniem. Jak walczyć z jesiennym przesileniem i chronić swoje kobiece atrybuty?

Przede wszystkim zadbaj o dietę i KOMPONUJ posiłki. Tak! Komponuj, a nie zostawiaj tego przypadkowi. Staraj się, aby spożywane posiłki były zaopatrzone w żelazo, cynk, witaminy A, C, E i te z grupy B. To wymaga odrobimy wiedzy, ale wraz praktyką, szybko zdobędziesz doświadczenie i będziesz robiła to odruchowo.

Oprócz doboru witamin i minerałów, bardzo ważne jest to jak włosy traktujesz. Jeśli są słabe, odstaw lokówki, prostownice, kurczowe upinanie. Rozczesuj je na sucho, gdyż na mokro są jeszcze bardziej wrażliwe i delikatne. Nie ścieraj ich ręcznikiem, gdy są mokre, odsącz nadmiar wody i pozwól im wyschnąć samodzielnie. Staraj się ograniczać kontakt z suszarką i wszystkim obciążającymi kosmetykami do stylizacji. Gorącą wodę zamień na letnią, a odżywkę ekspresową na maskę (nawet jeśli miałaby zostać na Twoich włosach tyle samo ta pierwsza). Wszystkie te czynności odciążą włosy i znacznie ułatwią regenerację cebulkom, także warto i nich pamiętać.

Nie obeszłoby się również bez prawidłowej pielęgnacji, dlatego rozważnie dopieraj kosmetyki i sięgaj po produkty marek specjalizujących się w tym zagadnieniu, takich jak np. Bioxsine. Posiada ona w swoim portfolio tylko i wyłącznie produkty zapobiegające wypadaniu włosów, które wzmacniają cebulki oraz strukturę włosów. Oprócz szamponów, odżywek i ampułek zawierających Biocomplex B11, z którego marka jest znana, w ofercie znajdziemy również serum w postaci olejku oraz pianki. I to właśnie o piance Bioxsine dzisiaj będzie. Dlaczego? Bo lekka konsystencja, szybko wchłania się w skórę głowy, nie powodując przyspieszonego przetłuszczania się włosów czy ogólnego ich obciążenia. Jest to niezwykle istotna cecha produktu, której poszukują osoby z tendencją do przetłuszczania się włosów ogóle, lub tylko u nasady.

bioxsine-pianka-dermagen

Serum w piance Bioxsine DermaGen, jeśli tylko zostanie użyte w odpowiedniej ilości, nie wywołuje żadnych niepożądanych efektów, a wykonywany z jej udziałem masaż, dostarcza cebulkom, wszystko czego im trzeba, a nawet jeszcze więcej! Fryzura w stosunkowo szybkim czasie zaczyna nabierać objętości i blasku. Bez problemu dostrzec również można wyrastające nowe włosy, których z czasem robi się coraz więcej. Wręcz przeciwnie z kolei, do tego co pozostaje na szczotce tuż po czesaniu.
Pianka jest bardzo wydajna. Jedna porcja z dozownika spokojnie wystarcza na całą powierzchnię głowy.

Serum w piance Bioxsine DermaGen dostępne jest w dobrych aptekach w cenie ok.35 zł.