Menu
Uroda / Włosy

Jak sprawdzają się sprężynki do włosów?

Nie wszystkie „wynalazki” przekonują mnie od razu i nie zawsze decyduję się na zakup i testowanie takich produktów. Często ostateczne mam je w swojej kosmetyczce przez przypadek. Równie często po ich wypróbowaniu robię wielkie oczy ze zdumienia i zaczynam się zastanawiać dlaczego właściwie tak bardzo im nie ufałam i nie zaczęłam używać ich wcześniej.

Takich rewolucji szczególnie unikam w przypadku włosów. Nie wiem dlaczego. Może ze względu na to, że są kręcone, poplątane, cienkie i suche przy końcach. Nie chcę na nich eksperymentować i narażać na dodatkowe „cierpienia”.  Tego typu zaskoczenie towarzyszyło mi w przypadku szczotki Tangle Teezer i takie same odczucia mam dzisiaj – po wypróbowaniu gumek sprężynek, które otrzymałam w prezencie od Delia Cosmetics razem z całą serią kolorowych płukanek do włosów Cameleo.

cameleo-plukanki-deliacosmetics

Mimo tego że plastik, mimo tego że sprężyna włosy ani się w nią nie wkręcają, ani się nie niszczą. Gumka zupełnie bezawaryjna. Nie powoduje żadnych kłopotów, nawet przy włosach kręconych. Co więcej! Jest w stanie utrzymać na prawdę spory kokon włosów, bez nadmiernego uciskania ich i dręczenia cebulek. Niby luźno, a trzyma się jak nigdy. Idealna do tworzenia takiego lekkiego, zaplanowanego bałaganu na głowie. Choć i w przypadku kucyka sprawdza się bardzo dobrze.

Ogólnie jestem pod ogromnym wrażeniem i bardzo Wam je polecam. 🙂

Z tego co się orientuję z ich dostępnością nie ma problemu, powinnyście znaleźć coś takiego praktycznie w każdej drogerii za raczej niewielkie pieniądze.

gumki-sprezynki-2