Menu
Pielęgnacja / Uroda

Jak się sprawdzają wielorazowe płatki kosmetyczne Loffme?

W czerwcowym Shinybox znalazłam płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku Loffme. Przyznam otwarcie, że bardzo zaciekawił mnie ten produkt. Jako, że na co dzień od ponad roku do demakijażu oczu używam rękawic glov, to z chęcią sprawdzam tego typu produkty, oraz mam jakieś tam porównanie.

Przyznam, że o Loffme nie słyszałam, a z tego co się zorientowałam, oferta marki przestawia się naprawdę fajnie. Znajdziemy wśród nich rzeczy takie jak ręczniki, ściereczki do demakijażu, a nawet produkty higieniczne dla kobiet. Wszystko wykonane jest z nietypowego, barierowego, antybakteryjnego materiału. Ten nie tylko powstrzymuje rozwój bakterii i grzybów, ale też nie przenosi zapachów, nie pochłania kurzu czy roztoczy. Jest szybkoschnący, ale też dobrze pochłania wilgoć. Producent zapewnia o jego wysokiej jakości i trwałości. Materiał posiada certyfikaty potwierdzające jego właściwości.  Cała oferta marki jest więc skierowana w zasadzie do wszystkich, również, a może i przede wszystkim do osób mających problemy skórne, alergie czy po prostu wrażliwych. Produkty polecane są również dla maluszków. Póki co przejdźmy do produktu, który mam i już zdążyłam sprawdzić.

Loffme – Wielorazowe płatki kosmetyczne

Wielorazowe płatki kosmetyczne wykonane są cienkiego, przyjemnego w dotyku materiału, który przy kontakcie z wodą wyglądem przypomina nieco taką „zmoczoną, łamiącą się kartę” – wiecie co mam na myśli? 😀 Płatki są delikatne, a krawędzi nie są wykończone, więc nie ma tutaj żadnego szwu, który mógłby podrażnić delikatną skórę wokół oczu. Makijaż usuwają w połączeniu z samą wodą. I myślę, że robią to naprawdę sprawnie, nawet przy dużej ilości tuszu do rzęs. Świetnie poradziły sobie również z pomadą utrwaloną tuszem na brwiach. Do usunięcia zabrudzeń, czyli wyprania ich, użyłam naturalnego mydła (z resztą tak też poleca producent, aby nie zapchać włókien) i wszystko ładnie zeszło. Schną rzeczywiście szybciutko, zeszło się około godziny. Zapachu, zgodnie z zapowiedziami, nie przyjmują.

Ogólnie produkt bardzo w porządku, ale zawsze znajdzie się jakieś „ale”. 😉 Mokry materiał trochę wyślizguje się, albo nawet przesuwa spod palców, więc pewnie wygodniejszą wersją jest ręcznik do demakijażu, gdzie możemy sobie po prostu złapać materiał w garść. I druga kwestia, to brak haczyków, zawieszek czy pętelek, na których mogłybyśmy zawiesić płatki do wyschnięcia. Ich niewielkie rozmiary średnio pozwalają na rozwieszenie ich gdziekolwiek, więc rozumiecie – przydałyby się. Poza tym zastrzeżeń nie mam i powiem Wam więcej – na pewno wypróbuję inne produkty tej marki. Bardzo mnie zaciekawiły. 🙂

Opakowanie to kartonik zamykany kopertowo. W środku znajduja się 4 sztuki. Taki zestaw kosztuje 19 zł.