Menu
Makijaż / Uroda

Jak wybrać wizażystkę na ślub?

Czym kierować się podczas wybierania wizażystki na ten jeden z najważniejszych dni w życiu? Odpowiedź na to, jak i na wiele innych pytań, a także szereg praktycznych wskazówek opracowałam dla Was wraz z wizażystką – Mariolą Zagnińską, w której ręce ja sama się oddałam. 😁 I z pewnością był to jeden z lepszych wyborów (o ile nie najlepszy 😅) jakie dokonałam podczas planowania swojego odświętnego looku, jak i w ogóle ślubu. Korzystając ze swojego doświadczenia Mariola wypunktowała sprawy ważne i ważniejsze, a ja je delikatnie „podmalowałam” i dodałam gdzieniegdzie kilka słów od siebie. Myślę, że to fajny sposób opracowania poradnika dla Panny Młodej, jeśli biorą w nim udział dwie strony. 🙂 Zapraszamy!
A, i namiar na Mariolę trzymajcie – @_wake_up__make_up_ !

Portfolio wizażystki

Po zapoznaniu się ze zdjęciami makijaży z portfolio danej wizażystki, będziesz w stanie ocenić jej styl i tym samym zorientować się czy w ogóle na poziomie estetyki się dogadacie.

Zwróć też uwagę na obróbkę zdjęć prezentujących pracę wizażystki. Im mniej edycji i filtrów tym lepiej.

Sprawdzaj polecenia, czytaj opinie i sięgaj po kontakty z Twojego otoczenia.

Kufer (kosmetyki) wizażystki

Idąc do makijażystki oczekujemy, że będzie ona pracowała na dobrych jakościowo produktach, dlatego kiepsko byłoby się rozczarować i zniechęcić.

Zapytaj o to jakich produktów używa na co dzień,  jakie marki znajdują się w jej kufrze. 

Pamiętaj jednak, że o jakości kosmetyków nie świadczy jedynie cena. Na rynku aktualnie jest całe mnóstwo zupełnie świetnych, często lepszych jakościowo produktów od tych wysokopółkowych. Także zawartość kufra oceniaj z głową.

Szukaj klasyków takich jak na przykład podkład Estee Lauder, ale nie bój się rozświetlaczy, które kupisz w drogerii w cenie do 30 zł.

Tuż przed. Ja i moja Świadkowa. Zabrane z @_wake_up__make_up_

Próbny makijaż ślubny. Jak się do niego przygotować?

Koniecznie umów się na makijaż próbny. To naprawdę ważne spotkanie, na którym nie tylko zostanie wykonana próba Twojego makijażu ślubnego, ale przede wszystkim – poznacie się.

Twoja makijażystka będzie mogła ocenić stan cery. Jeśli będziecie dysponowały czasem do działania to może Ci coś podpowie, albo poleci.

Będzie mogła przyjrzeć się inspiracjom makijaży, które przyniesiesz. Dzięki czemu będzie wiedziała w czym gustujesz. I jeśli nawet nie wszystko da się przenieść do Twojego makijażu (jednak to głównie typ urody decyduje), to przynajmniej jakieś odniesienie będzie.

Zapoznać się z Twoim odświętnym lookiem, a także wizją całego przyjęcia (koniecznie wspomnij o kolorach przewodnich!).

Zapisz sobie wszystkie uwagi czy spostrzeżenia, na które powinna zwrócić uwagę wizażystka przy makijażu próbnym. 

Opowiedz czy malujesz się na co dzień, jakich kolorów używasz i w jakich czujesz się najlepiej.

Zastanów się czy w tym dniu chcesz postawić na wyraziste spojrzenie czy raczej kolor na ustach.

Poinformuj wizażystkę o wszelkich reakcjach alergicznych i uczuleniach. Daj znać czy wywołują je konkretne kosmetyki, czy ich składniki. Ewentualnie  daj znać jaki produkt, której marki wywołał u Ciebie niepożądane reakcje.

Koniecznie zwróć uwagę podczas makijażu próbnego na higienę pracy. Polem do działania jest Twoja twarz, dlatego warto mieć na oku dezynfekcję rąk, czysty zestaw pędzli czy jednorazowe aplikatory do rzęs.

Czy jeden próbny makijaż ślubny jest wystarczający?

To ile prób wykonacie zależy tylko od Ciebie. Musisz czuć się w tym makijażu co najmniej dobrze. Jeśli nie będziesz pewna efektu za pierwszym razem, wykonajcie kolejną próbę. Poinformuj swoją wizażystkę co jest w porządku, a co nie do końca Cię przekonuje.
! Pamiętaj też o tym, aby jeszcze przed spotkaniem dogadać kwestie finansowe i sposób rozliczania makijaży próbnych oraz tego ostatecznego.

Mój pierwszy makijaż próbny. Super delikatny i subtelny. Jak widać wyżej, ostatecznie zmieniłam zdanie. 😉

Jak odbywa się ślubny makijaż próbny?

Makijaż próbny powinien trwać od 2 do 2 i pół godziny.  Aczkolwiek jest kwestia bardzo indywidualna, każda wizażystka pracuje nieco inaczej.

Podczas makijażu ślubnego powinna zostać zawarta rozmowa wstępna, ocena typu skóry, przegląd inspiracji, dobór kolorów, dojście do wspólnych wniosków co do makijażu jak i wprowadzania zmian.

Jak ocenić jakość ślubnego makijażu próbnego?

Odpowiedź jest prosta – wyjść na miasto, imprezę, do znajomych, gdziekolwiek! 🙂 Nawet jeżeli nie przetańczysz całej nocy, to po kilku godzinach poza domem będziesz w stanie ocenić jakość i trwałość makijażu.