Menu
Uroda

Japoński manicure (P.Shine) krok po kroku

O japońskim manicure zapewne część z was słyszała. Ten wyjątkowy sposób pielęgnacji paznokci kryje w sobie wiele zalet i korzyści.

Japoński manicure znany jest zarówno ze swojej skuteczności jeśli o poprawienie kondycji paznokci chodzi, jak i z długotrwałego połysku, jaki im nadaje. Zabieg ten szczególnie poleca się do paznokci osłabionych, kruchych i rozdwajających się, gdyż zawarte w preparatach do jego wykonania składniki aktywne odżywiają, nawilżają i wzmacniają je. Charakteryzuje się również tym, że nie stosuje się do niego żadnych płynnych odżywek, które pozostawiają na płytkach warstwy. A blask, jaki dzięki niemu się osiąga, spowodowany jest polerowaniem.
Na japoński manicure można wybrać się do salonu kosmetycznego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać zabieg w domowym zaciszu.

Pełny zestaw do japońskiego manicure można kupić w sieci – w sklepach internetowych czy na allegro. Standardowo (tak jak w przypadku P.Shine) zawiera on:
– pastę,
– polerkę do pasty,
– puder,
– polerkę do pudru,
– polerki do starcia wierzchniej warstwy przed rozpoczęciem zabiegu,
– pilniczek,
– szpatułkę,
– ściereczkę.

pshine-japonski-manicure

Po zapoznaniu się z zawartością, możemy przystąpić do zabiegu.

KROK 1 – PRZYGOTOWANIE: Po oczyszczeniu dłoni i paznokci, za pomocą polerek delikatnie ścieramy wierzchnią warstwę płytki, co znacznie poprawi jakość wykonywanego manicure.

KROK 2 – PASTA: Gdy twoje paznokcie są już zmatowione, przychodzi czas na aplikację pasty. Za pomocą szpatułki nakładaj na paznokcie małe porcje pasty, które następnie wcieraj (w jedną stronę!) wyznaczoną do tego polerką, aż do momentu, kiedy zaczną połyskiwać.

KROK 3 – PUDER: ten etap na na celu utrwalenie pasty na paznokciach i zagwarantowanie, że składniki zawarte w niej wnikają wgłąb płytki. Zmieniamy polerkę na różową, napieramy na nią puder i polerujemy wszystkie paznokcie po kolei.

pshine-japonski-manicure-2

Gdy skończysz, paznokcie będą wyglądały zdrowo, a ich kondycja z pewnością od razu wyda ci się znacznie lepsza. Natomiast warto pamiętać, że jeden zabieg raczej nie rozwiąże wszystkich problemów słabych paznokci i będzie należało go kilka razy powtórzyć (najlepiej co 2 tygodnie). Na szczęście zestaw jest niezwykle wydajny, a jego zużycie (przy takim jednym manicure) praktycznie niezauważalne. Pasta i Puder mają również bardzo długą datę przydatności, więc będzie to z pewnością inwestycja na długie lata.

pshine-japonski-manicure-paznokcie-2