Menu
Makijaż / Uroda

Kamuflaże – po co i jak stosować?

Problemy z cerą niestety nie są czymś rzadko spotykanym. Na co dzień boryka się z nimi większość z nas. Jak nie cienie pod oczami, to przebarwienia, zaczerwienienia czy blizny. Korektory, choć niewątpliwie niejednokrotnie ratują nam życie, czasami są niewystarczające i wtedy należy sięgnąć po nie już tak tajną, ale nadal broń – kamuflaż.

Kamuflaż to znacznie mocniej napigmentowany kosmetyk pozwalający na praktycznie całkowite zakrycie niedoskonałości cery. Nie są straszne mu nie tylko wypryski, ale również ciemne cienie pod oczami, pieprzyki czy przebarwienia. Dzięki znacznie większemu kryciu niż posiada standardowy korektor, naprawdę może uratować z niejednej opresji. Zazwyczaj posiada kremową, ale i gęstą konsystencję, którą najlepiej rozprowadza się i wklepuje za pomocą palców. Kamuflaże występują zazwyczaj w bardziej barwnej gamie niż korektory – mogą być zarówno cieliste, jak i żółte, brzoskwiniowe, zielone czy fioletowe. Każdy z tych intensywnych kolorów odpowiada za maskowanie nieco innych niedoskonałości, dzięki czemu kamuflaż jest tak niezawodny. Choć zasady działania poszczególnych kolorów są znane, to w celu otrzymania jak najlepszych efektów, warto trochę poeksperymentować i potestować. Do czego fajnym rozwiązaniem są gotowe już paletki. Posiadają one zazwyczaj kilka najważniejszych kolorów, więc śmiało można próbować, mieszać i maskować na różne sposoby.

goldenrose-kamuflaz-paleta-3

 

Tego typu paletę przygotowała również marka Golden Rose – jest to nowość, dostępna w sprzedaży od niedawna, ale wydaje się, że już teraz ma spore grono fanek.

Correct&Conceal Camouflage Cream Palette – Korygująca i tuszująca paleta kamuflażu Golden Rose to pozioma, poręczna kasetka z sześcioma kolorami kamuflażu. Każdy z nich pomoże w walce z innym rodzajem niedoskonałości:
– cielisty przyda się w każdej sytuacji, również do przykrywania innych kolorów.
– brzoskwiniowy – neutralizuje kolor żółty, przywraca zdrowy wygląd, rozświetla i nadaje blasku,
– żółty – doskonale radzi sobie z kryciem fioletowych cieni, krostek, przebarwień czy pieprzyków,
– zielony – to sposób na miejsca zaczerwienione,
– fioletowy – pomaga pozbyć się żółtych odcieni
– pomarańczowy – radzi sobie z ciemnymi plamkami.

goldenrose-kamuflaz-paleta-4
Wszystkie są mocno skoncentrowane i kremowe. Dobrze się wtapiają w skórę i tym samym świetnie kryją. Dają bardzo fajne rezultaty w połączeniu. Przy mocnych cieniach pod oczami świetnie sprawdzi się brzoskwinia z odrobiną koloru cielistego, który rewelacyjnie sprawdza się również w przygaszaniu pomarańczowego stosowanego np. do pieprzyków. Kamuflaże ładnie łączą się z innymi kosmetykami, dając na prawdę fajne efekty. Nie tworzą skorup czy brzydko prezentujących się warstw. Nie wysuszają skóry i nie podrażniają wrażliwych obszarów.

Paletka jest porządnie wykonana (twardy plastik), więc sprawdza się zarówno w warunkach domowych, jak i „przenośnych”.

Dostępna jest w sklepach Golden Rose w całej Polsce oraz w ich sklepie internetowym, za ok. 25 zł.