Menu
Uroda / Włosy

Keratynowe prostowanie włosów – regeneracja zniszczonych fryzur

Fot. jeanlouisdavid.pl

Zdrowe i pięknie wyglądające włosy, które odbijają słoneczne refleksy, są miękkie w dotyku i łatwo się układają to marzenie każdej kobiety. Niestety, ale większość pań zmaga się ze zbyt przesuszonymi kosmykami, które nieestetycznie puszą się pod wpływem wilgoci, a ponadto kruszą się i rozdwajają na końcach. Codzienne zabiegi stylizacyjne przy użyciu prostownicy albo rozmaitych preparatów z drogerii przynoszą tylko krótkotrwały efekt, ponieważ po umyciu włosy znowu stają się suche i niesforne. Dodatkowo, ciągłe prostowanie wysoką temperaturą oraz używanie nieodpowiednich kosmetyków znacznie osłabia kondycję fryzur. Co zrobić, żeby temu zapobiec i przywrócić włosom pożądany blask i witalność? Keratynowe prostowanie włosów może być rozwiązaniem wielu problemów.

 

Działanie keratyny

Keratyna jest jednym z naturalnych składników, które budują strukturę włosów, dlatego jej niedobór powoduje uszkodzenie i osłabienie kosmyków. Kosmetyki z jej zawartością mają na celu odżywić, wzmocnić i długotrwale nawilżyć włosy, dlatego są skierowane przede wszystkim do kobiet, których włosy są niesforne i przesuszone, puszą się i trudno jest je ułożyć. To wyjaśnia pochodzenie innej nazwy zabiegu, ponieważ keratynowe prostowanie określane jest również jako brazylijskie. Jest to związane z tym, że zostało wymyślone w Brazylii, aby pomóc kobietom o grubych i gęstych włosach, które są kręcone i puszą się, ponieważ niszczy je gorące, południowoamerykańskie słońce oraz suche powietrze.

 

Keratynowe prostowanie włosów krok po kroku

Każdy, kto myśli o keratynowym prostowaniu włosów musi mieć świadomość, że tego rodzaju zabieg może być wykonywany tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Wykwalifikowani specjaliści mają nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale też dysponują narzędziami fryzjerskimi niezbędnymi do wykonania kuracji. Dzięki temu można mieć pewność, że prostowanie zostanie wykonane prawidłowo i nie zaszkodzi włosom, co umożliwia uzyskanie pożądanego efektu.

Już sama nazwa zabiegu wskazuje, że polega on na prostowaniu włosów. Stosuje się do tego specjalną fryzjerską prostownicę, którą nagrzewa się aż do 230 stopni Celsjusza i przy jej użyciu na włosach rozprowadzany jest preparat keratynowy. Pod wpływem wysokiej temperatury, łuski włosów rozchylają się, co umożliwia wnikanie keratyny głęboko w strukturę włosów. Dzięki temu, substancja dokładnie wypełnia wszystkie ubytki. Po chwili łuski domykają się, a preparat pozostaje na włosach przez kolejne 30 minut, w trakcie których kosmyki regenerują się od środka. Na koniec wystarczy wysuszyć włosy suszarką o średniej temperaturze nawiewu. Istotny jest fakt, że preparatu keratynowego nie spłukuje się z włosów, tylko pozostawia do całkowitego ich wyschnięcia, aby mógł w maksymalnym stopniu pozostać we włosach i w ten sposób je odbudować.

W przypadku stosowania keratyny bardzo ważne jest działanie wysokiej temperatury, ponieważ pod jej wpływem rozchylają się łuski włosów, co umożliwia dogłębne wnikanie preparatu. Ponadto, ciepło wzmacnia jego działania.

 

Efekty prostowania włosów keratyną

Keratynowe prostowanie włosów jest doskonałą alternatywą dla zwykłych prostownic używanych w domu oraz preparatów z drogerii, które często mają chemiczny skład i w rzeczywistości jeszcze bardziej osłabiają i przesuszają włosy. Co ważne, efekty keratynowego prostowania utrzymują się przez bardzo długi czas, nawet do 5 miesięcy, a nie tylko do pierwszego mycia. Dzięki temu, włosy są dogłębnie nawilżone, sprężyste, proste, lśniące, nie puszą się, stają się „lejące” podczas dotykania ich palcami i łatwiej jest je ułożyć. To prawdziwe wybawienie dla kobiet zmagających się z niesfornymi włosami, które puszą się po wyjściu na zewnątrz, nawet, jeśli wilgotność powietrza jest niewielka.

Dla jak najdłuższego zachowania efektów keratynowego prostowania włosów należy stosować się do kilku wskazówek:

  • po przeprowadzonym zabiegu nie można myć włosów przez 2-3 dni,
  • przez pewien czasu od wykonania prostowania nie można spinać włosów klamerkami ani wiązać gumkami, należy też unikać ugniatania ich,
  • przez 2 tygodnie po zabiegu nie można farbować włosów,
  • zalecane jest podcięcie końcówek włosów po wykonanej kuracji,
  • należy stosować szampony bez parabenów, soli, silikonów i alkoholu,
  • dla wzmocnienia efektu warto używać kosmetyków do włosów z zawartością keratyny. 

Keratynowe prostowanie włosów to ratunek dla wielu kobiet, które na co dzień zmagają się ze zniszczonymi włosami. Dzięki kuracji, ich fryzury na długą odzyskają blask, witalność i piękny wygląd, a domowe zabiegi stylizacyjne mogą zostać ograniczone do minimum.

Więcej informacji na temat keratynowego prostowania włosów znajduje się na stronie Jean Louis David.