Menu
Makijaż / Uroda

Kilka uniwersalnych pędzli do makijażu dziennego

Nie jestem wizażystką, a pędzli używam jedynie na własne potrzeby, głównie wykonując nimi makijaż dzienny. I właśnie dlatego postanowiłam przygotować zestawienie kilku niezbędnych do jego wykonania przyborów. Mając nadzieję, że pomogę chociaż trochę osobom zaczynającym swoją przygodę z pędzlami, szukającymi najbardziej uniwersalnych i optymalnych rozwiązań, albo takimi, które chciałyby na przykład taki zestaw komuś sprezentować.

Wśród moich pędzli zdecydowana większość ma nadrukowane logo Hakuro – raczej mało kto na nich się zawiódł, a ich ceny też nie są aż tak przytłaczające. Z bardziej dostępnych stacjonarnie pędzli, wiele osób poleca te od Hebe czy Kontigo. Z nieco wyższej półki natomiast zupełnie różnie to bywa, chociaż, o tych z MAC raczej dobrze się wypowiadają.

Wiadomo, że każda z nas na co dzień boryka się z innymi problemami cery,  ale też i nasze preferencje makijażowe są zupełnie różne. Dlatego poniższa lista jest totalnym misz-maszem, dzięki czemu każda z Was powinna dać radę skompletować na jej podstawie odpowiedni dla siebie zestaw.

Duży i gęsty / Kabuki – idealne do nakładania pudru sypkiego i prasowanego. Fajnie rozprowadzają rozświetlacze czy bronzery w lekkim, dziennym wydaniu. Są szerokie, lekko zaokrąglone i milusie.

Hakuro H55 i Kabuki Annabelle Minerals

Hakuro H55 i Kabuki Annabelle Minerals

Duży owalny – zdecydowanie najlepiej nakłada mi się nim podkład płynny. Jest niezwykle mięsisty, co daje fajne efekty przy aplikacji kosmetyku. Mięciutkie włosie natomiast gwarantuje przyjemne „malowanie” bez podrażnień.

noname z allegro (zakupiony w zestawie 5 pędzli)

no name z allegro (zakupiony w zestawie 5 pędzli)

Skośny – jeśli używasz bronzera czy różu, aby lekko wykonturować nimi kości policzkowe, to jest to Twój must have. Tworzy piękne linie, a kosmetyk ląduje dokładnie tam, gdzie tego chcesz. Potrafi też efektownie rozpylić rozświetlacz.

Hakuro H24

Hakuro H24

Gąbeczka mini – idealna do korektora, szczególnie tego kładzionego w okolicach oczu. Wszędzie „wlizie”, a i efekt odpowiedni po sobie pozostawi.

SOFTIE S Annabelle Minerals

SOFTIE S Annabelle Minerals

Szczoteczka do brwi i do rzęs – bardzo pomocna w rozczesywaniu małych włosków i ich stylizacji – niezależnie od tego czy są to rzęsy czy brwi.

szczoteczka-do-brwi-rzes

Maestro 910

Skośny malutki – pomocny zarówno przy stylizacji brwi, jak i przy makijażu powiek – może być bardzo dokładny i precyzyjny. Świetnie sprawdza się do tworzenia różnego rodzaju kresek.

Hakuro H85

Hakuro H85

Małe, gęste i zaokrąglone – do szybkiego nakładania cieni – idealne! Najlepiej zorganizować sobie dwa rozmiary – jeden większy, którym oko załatwimy na dwa machnięcia i drugi mniejszy, bardziej precyzyjny, którym można wykonać „wzorki”. 😉

 

Hakuro H76 i H77

Hakuro H76 i H77