Menu
I cała reszta

Kobiety myślą o własnym biznesie – raport o Millenialsach

Z wykonanego na zlecenie home.pl przez ARC Rynek i Opinia badania, wynika, że tyle samo kobiet co mężczyzn (czyli 74 proc.) z pokolenia Millenialsów, chciałoby rozwinąć własny biznes. Prawie połowa ankietowanych pań (46 proc.), chciałaby wprowadzić takie plany w życie w dalszej przyszłości (powyżej dwóch lat).

Millenialsi (inaczej pokolenie Y), to ludzie urodzeni pomiędzy 1980, a 1995 rokiem. Szacuje się, że w ciągu najbliższej dekady, to właśnie oni znacząco wpłyną na kształt światowej gospodarki. Co więcej, będą stanowili aż 75% globalnej siły roboczej! Już teraz w Polsce żyje 9 mln Millenialsów. Dlatego są tak chętnie badaną grupą społeczną.

Skoro młode kobiety coraz częściej myślą o własnym biznesie, to warto zapytać w jakich branżach zamierzają działać? Ankietowane zainteresowane są głównie takimi kierunkami jak: działalność handlowa (12%), marketing/reklama/public relations (6%), praca w branży spożywczej (7%), IT (6%), kosmetyczna (5%), odzieżowa (5%) i turystyczna (3%).

Kobiety należące do pokolenia Y nie boją się ryzykować. Wbrew obiegowym opiniom, to własnie one w ciągu najbliższych lat zostaną przedsiębiorcami. Z pomocą przyjdą im nowe technologie, dzięki którym założenie dobrze prosperującego sklepu internetowego, bloga, oraz aplikacji będzie tanie i wygodne – mówi Marta Puczyńska, dyrektor działu marketingu i sprzedaży w home.pl.

Badanie ARC Rynek i Opinia zostało wykonane w dniach 11 – 14 lutego 2016 r. Jego celem było sprawdzenie podejścia i skłonności pokolenia millennialsów do zakładania własnego biznesu. Respondentami były osoby urodzone w latach 1980-1995.