Menu
Pielęgnacja / Uroda

Kosmetyczne właściwości róży

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym jaki wpływ na skórę może mieć jeden z najpiękniejszych i najbardziej lubianych kwiatów? Róża to nie tylko symbol miłości, piękna i wieczności, aromatyczny zapach czy nieskazitelny wygląd, to również szereg niezwykle cennych składników!

Tak jak ty cieszysz się otrzymując te kwiaty, napawasz się ich estetyką i aromatem, tak samo z kontaktu z nią cieszy się twoja skóra. Na przykład taka dzika róża, która w kosmetykach występuje najczęściej, zawiera w sobie m.in. bardzo dużo witaminy C, witaminy z grupy B, nienasycone kwasy tłuszczowe czy kwasy owocowe. Czyli wszystko to, co skóra lubi najbardziej.

platki-rozy-evree-magic-rose
Olej z dzikiej róży jest jednocześnie delikatny i skuteczny. Bardzo ostrożnie obchodzi się z cerą wrażliwą – koi ją, łagodzi, odżywia i regeneruje. Wyraźnie pomaga przy pielęgnacji cery naczynkowej,  wyrównuje koloryt oraz wpiera walkę z przebarwieniami. Róża pozwala skórze na odpoczynek i relaks, gdyż wykazuje właściwości uspokajające, odprężające i przeciwdepresyjne. Jest silnym antyoksydantem i zupełnym must have każdej kosmetyczki!

Olej z dzikiej róży można zakupić zarówno w najczystszej postaci, jak i różnego rodzaju kosmetykach. Może on być jedynie dodatkiem, albo ich bazą.
platki-rozy-evree-magic-rose-2

Na zdjęciu – Upiększający olejek do twarzy i szyi Magic Rose od evrēe®. Reguluje wydzielanie sebum, redukuje przebarwienia, uszczelnia naczynia krwionośne, wspomaga produkcję kolagenu. Dostępny m.in. w sklepie internetowym marki oraz drogeriach na terenie całej Polski, w cenie ok. 30 zł/30ml.