Menu
I cała reszta

Kreacja Wizerunku: Nigdy nie zapominaj o włosach i cerze!

Choćbyśmy miały w szafie tylko najlepsze i najdroższe stroje od światowych projektantów mody, nie będziemy wyglądały w nich dobrze jeśli nasze włosy i cera nie będą odpowiednio zadbane. Jeśli do tej pory znacznie więcej czasu poświęcałaś na wybór i kupno ubrań zgodnych z Twoją sylwetką i typem urody, a mniejszą wagę przywiązywałaś do pielęgnacji włosów i cery – czas odwrócić proporcje. Choć może nie miałaś wcześniej o tym pojęcia, włosy i cera stanowią fundament każdej stylizacji i są ozdobą każdej kobiety.

Warto więc spędzić trochę więcej czasu i poszukać naprawdę dobrego fryzjera. Zanim zdecydujesz się na konkretny salon, sprawdź który „mistrz grzebienia” ma najlepsze recenzje na forach internetowych. Przeszukując internet zwróć uwagę, czy wypowiadające się klientki mają podobny typ włosów do Ciebie. Kiedy będziesz już w posiadaniu fryzury pasującej kształtem do Twojego owalu twarzy, pomyśl nad jej kolorem. Jeśli masz naturalnie piękny i połyskujący kolor włosów, a farba nie jest u Ciebie jeszcze koniecznością, daruj ją sobie całkowicie. Jeśli natomiast wiesz, że Twoje włosy wymagają również zmiany kolorystycznej, ale nie możesz sobie pozwolić na comiesięczną wizytę u fryzjera i przykrywanie odrostów, zafarbuj włosy na kolor zbliżony do Twojego. Dzięki temu trikowi nie tylko przykryjesz siwe włosy, ale i będziesz wyglądać naturalnie. Dodatkowo możesz poprosić fryzjera o użycie szamponu koloryzującego zamiast klasycznej farby, to pozwoli wypłukać kolor z włosów w sposób  naturalny, nie powodując przy tym linii odrostu. Twoja kolejna wizyta u fryzjera wydłuży się również o 4 do 6 miesięcy, przez ten czas będziesz zdana wyłącznie na siebie. Nie zapomnij więc o stosowaniu domowej pielęgnacji zgodnej z Twoim typem włosów i pamiętaj, że przetłuszczone włosy nigdy nie były i (chyba) nigdy nie będą modne!

Piękne i zadbane włosy przykują uwagę niejednej osoby, a zadbana cera dopełni tylko całości. Pamiętaj więc również o stosowaniu kosmetyków zgodnych z Twoim typem cery, jeśli nie jesteś w stanie sama określić swojego rodzaju skóry, zgłoś się w tym celu do kosmetyczki i poproś od razu o odpowiednie kosmetyki. Jeśli masz cerę bardziej problematyczną np. trądzikową lub naczynkową warto skorzystać z porady dermatologa. W tym ostatnim przypadku leczenie może wymagać czasu, jednak warto być cierpliwym i poczekać na wymarzone efekty. Oprócz czystej skóry twarzy postaw również na makijaż, sama zdecyduj czy lepiej czujesz się w delikatnej  wersji make –up no make-up czy wolisz wyrazisty i drapieżny look. Po tak dużym wysiłku jaki włożyłaś w pielęgnacje włosów i twarzy, nie musisz zbyt mocno przejmować się strojem. Możesz ruszać w miasto w swojej ulubionej parze jeansów, trampkach i najzwyklejszym na świcie basic’u.

Marta Koziarska
Więcej informacji i porad na Facebooku – tutaj.