Menu
Pielęgnacja / Uroda

Kremowy żel myjący pod prysznic EMOTOPIC Pharmaceris – recenzja

Jak zaczęłam kompletować wyprawkę i wszystkie niezbędne na początek rzeczy, na mojej liście nie zabrakło oczywiście kosmetyków. I tych dla malucha, i tych dla mnie.

Wyszłam z założenia, że przynajmniej na samym początku, moje kosmetyki szczególnie te do oczyszczania i nawilżania ciała powinny być niezwykle delikatne i super bezpieczne dla dziecka. W końcu ma on kontakt z moim ciałem nawet kilkanaście razy dziennie podczas karmienia, nie wspominając już o przytulaniu, głaskaniu czy noszeniu na rękach. Dlatego w mojej kosmetyczce znalazł się Kremowy żel myjący pod prysznic do codziennego stosowania Emotopic Pharmaceris.

Seria ta znana jest i z tego, że można stosować ją już od pierwszego dnia życia i z tego, że jest niezwykle delikatna oraz wyposażona w emolienty. Wydała mi się więc jedynym słusznym wyborem. Faktem jest, że emotopic kierowana jest głównie do skóry suchej i atopowej, jednak świetnie sprawdza się przy każdej innej, co podkreśla również producent, polecając produkty z tej serii stosować profilaktycznie, niezależnie od wieku.
Receptura została opracowana i przebadana dermatologicznie i klinicznie przy współpracy z dermatologami dziecięcymi. Jest ona rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne od 1. dnia życia.

Składnikami aktywnymi żelu są olej canola, olej konopny, kwasy omega 3,6,9 i witamina E. Wszystkie one dbają o nawilżenie skóry i zapobiegają nadmiernemu jej wysuszaniu i łuszczeniu się. Zapewniają odżywienie, szybką regenerację i ochronę naskórka. Baza myjąca zgodna jest z fizjologicznym pH skóry, więc nie narusza jej bariery hydrolipidowej.

Kosmetyk ten z klasycznym żelem pod prysznic nie ma aż tak wiele wspólnego. Przede wszystkim jego konsystencja, może żel przypomina, ale zupełnie inaczej się zachowuje. Nie pieni się, nie ślizga.Rozprowadza się go równomiernie po ciele, „naciera”, a następnie spłukuje. Ma biały kolor i pachnie niczym. 😉

Jako osoba, która stosuje ten żel profilaktycznie, mogę powiedzieć tylko o niektórych aspektach jego działania. Nie wiem jaki ma wpływ na skórę przy atopowym zapaleniu czy nadmiernej suchości. Choć z opinii innych wynika, że całkiem dobry. Ja natomiast potwierdzam, że jest on bardzo delikatny, kremowy. Oczyszcza skórę i pielęgnuje ją jednocześnie. Po wyjściu spod prysznica, jest ona nawilżona, miękka i przyjemna w dotyku. Okolice zazwyczaj suche, takie jak łokcie, pięty czy kolana, są mniej szorstkie. Kosmetyk nie podrażnia i wydaje się być zupełnie neutralny. Jak zapewnia producent, wystarcza naprawdę niewielka ilość, aby produkt właściwie działał, więc jedna 400 ml butelka starcza nawet na 2-3 miesiące. A pamiętajcie, że jest to produkt praktycznie dla całej rodziny. Co też w nim lubię – całkowicie uniwersalny. Kosztuje ok. 40 zł.

 

Zobacz również:

http://studioms.pro-linuxpl.com/marta/ciazowe-problemy-skorne-i-prosta-na-nie-odpowiedz-bustfirm-pharmaceris/

http://studioms.pro-linuxpl.com/marta/peeling-trychologiczny-co-to/

http://studioms.pro-linuxpl.com/marta/dobry-krem-cc-do-cery-naczynkowej/