Menu
I cała reszta / Uroda

Książki dla urody – którą kupić?

Aktualnie jest tak dużo poradników mówiących o makijażu, pielęgnacji skóry i ciała, stylu życia, że czasami ciężko się na coś zdecydować. A ponieważ sama trochę tych książek przejrzałam (od deski do deski przeczytałam), to mogę podzielić się spostrzeżeniami, mając nadzieję, że ostatecznie dokonacie udanych zakupów. 🙂

Makijaż. Dla wszystkich osób, które poszukują podstaw, albo chcą przejść przez makijaż krok po kroku (bardziej profesjonalnie niż na co dzień), zdecydowanie polecam Perfekcyjny Makijaż Bobbi Brown. Myślę, że książka ta może spodobać się zarówno laikom, którzy chcą zacząć przygodę z makijażem, osobom, które stale szukają nowych pomysłów i lubią makijażem się bawić, jak i początkujących profesjonalistów, którzy są na etapie kompletowania kufra, portfolio i zdobywania pierwszych zleceń. W środku znajdują się zarówno porady dotyczące pielęgnacji, jak i makijażu, a także doboru kosmetyków i akcesoriów. Posiada wiele zdjęć, zwięzłą, ale konkretną treść i trafne wskazówki. Sugerowana cena detaliczna to 69,90 zł, ale można ją kupić już za jakieś 45 zł.

Pielęgnacja twarzy. Ja za bezkonkurencyjną pozycję w tej tematyce uważam Sekrety Urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji. Charlotte Cho. Jest to niezwykle przyjemnie napisana książka, omawiająca poszczególne etapy azjatyckiej pielęgnacji, jak i wyjaśniająca wiele istotnych zagadnień, nad którymi na co dzień się raczej nie zastanawiamy. Elementarz oprócz treści, posiada fajne, często zabawne ilustracje. Oprócz rozdziałów właściwych mówiących zarówno o samej autorce i jej pochodzeniu, kulturze koreańskiej, rytuałach pielęgnacyjnych i różnego rodzaju problemach z którymi cera musi się zmagać, znajdziemy w niej również swoisty przewodnik po Seulu, warte odwiedzenia punkty urodowe oraz spis ulubionych kosmetyków Charlotte. Cena książki to 36,90 zł.

ksiazki-dla-urody-2

Domowa pielęgnacja twarzy i ciała. Osoby zainteresowane bardziej naturalną pielęgnacją, w której niejednokrotnie znaczną rolę odgrywają kosmetyki DIY oraz sposób odżywiania i styl życia, z pewnością będą zadowolone z książki napisanej przez Adinę Grigore – Szczęśliwa Skóra. Sama z przepisów autorki skorzystałam niejednokrotnie, a kosmetykami tymi mogły się cieszyć bliskie mi osoby. Książka ta jest bardziej szczegółowa pod względem zagadnień problematycznych, wyjaśniających pewne mechanizmy, niż Sekrety Urody Koreanek. Zawiera wiele praktycznych porad dotyczących rozszyfrowywania etykiet, składników kosmetyków czy sposób dobierania składników do tworzenia ich samodzielnie. Myślę, że to spora dawka wiedzy, napisana w przystępny sposób.

Skóra, ciało, styl życia. Jeśli planujesz wprowadzić do swojego życia zmiany, które miałyby przynieść równowagę dla skóry i organizmu oraz polepszyć samopoczucie, to sięgnij po jedną z dwóch, albo obie te książki:
Japonki nie tyją i się nie starzeją. Naomi Moriyama
Eat Pretty. Jedz i bądź piękna. Jolene Hart.
Pozycje te uświadamiają jak ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, ma to, co jemy. Jak ważne są dobrze zbilansowane posiłki, odpowiednio dobrane produkty. W jakich produktach możemy znaleźć konkretne witaminy, mikroelementy czy inne składniki odżywcze, których nasze ciało i umysł stale potrzebują. Znajdziesz tam też informacje o składnikach i produktach, których nasz organizm nie lubi aż tak bardzo jak Ci się wydaje, i o takich, których wręcz nie znosi. W obu znajdziesz przepisy – te proste, jak i trochę bardziej skomplikowane. Jeśli nie przepadasz za zdrową kuchnią azjatycką, to zdecydowanie lepszą opcją będzie dla Ciebie ta druga pozycja. Obie kosztują ok. 35 zł