Menu
Uroda / Włosy

Kuracja szamponowa – tołpa

Do tej pory produktami marki tołpa, z którymi miałam do czynienia, były kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Nadszedł więc czas, na wypróbowanie również tych do włosów.

W moje ręce wpadły dwa szampony:
1. Nawilżający szampon kojący podrażnienia.
2. Wzmacniający szampon przeciw oznakom starzenia.

Oba są hipoalegriczne, nie zawierają parabenów, sztucznych składników, alergenów, silikonów i SLS-ów. Wyróżniają się natomiast łagodnymi substancjami myjącymi, fizjologicznym pH, roślinnymi składnikami aktywnymi i naturalnym kolorem. Są wydajne i fajnie się pienią. Butelki mają po 250 ml pojemności i są dosyć wygodne w użyciu. Czym więc się od siebie te dwa szampony różnią? Na pierwszy rzut oka – kolorem i zapachem, jednak głównie o działanie chodzi.

Nawilżający szampon kojący podrażnienia, w dużej mierze dba o skórę głowy – zapobiega podrażnieniom, zaczerwienieniom i jej swędzeniu. Idealny więc dla osób mających wrażliwą i suchą skórę. Szampon intensywnie nawilża, ale nie przyspiesza przetłuszczania się włosów. Te z kolei są lekkie i pełne blasku.

tolpa-szampony

Wzmacniający szampon przeciw oznakom starzenia dba głównie o kondycję włosów osłabionych, wypadających, bez blasku i życia. Zapobiega ich wypadaniu, suchości i łamliwości. Przywraca połysk i elastyczność. Zapewnia włosom dodatkową ochroną przed promieniami słonecznymi czy szkodliwym działaniem sprzętu do stylizacji (suszarka, lokówka itp.). Pomaga w ich odbudowie i odżywieniu.

tolpa-szampony-2

Moim zdaniem szampony te idealnie się uzupełniają, dlatego stosuję je na przemian. Mam zarówno wrażliwą skórę głowy, jak i suche, łamliwe włosy, także pozwalam sobie na taką „kurację szamponową”. Oba są tej samej marki, oparte na podobnych założeniach i recepturach, więc moja skóra głowy czy włosy nie wariują i dobrze odnajdują się podczas tych podmianek.