Menu
Uroda

Kwas glikolowy w Peelingu Le’Maadr

Zima to wręcz idealny okres na różnego rodzaju zabiegi regenerujące. Skóra nie jest wtedy narażona na intensywne słońce, dzięki czemu szybciej dochodzi do siebie i pozwala cieszyć się osiągniętymi efektami. Oprócz zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej, do naszej dyspozycji pozostaje również szereg kuracji domowych. Jedną z nich jest Glikolowy Peeling Le’Maadr.

Aby zrozumieć działanie tego kosmetyku, należy najpierw przyjrzeć się bliżej bazowemu składnikowi, jakim jest kwas glikolowy. Jego właściwości pielęgnacyjne i lecznicze odkryte zostały stosunkowo niedawno i w dużej mierze zależne są od jego stężenia:
do 15% – nawilżenie, niewidoczne gołym okiem złuszczanie, regeneracja,
20-35% – głębokie nawilżenie, intensywne oczyszczenie,
50-70% – złuszczenie, regeneracja w skórze właściwej.

Natomiast wachlarz jego właściwości i zastosowań jest jeszcze szerszy, kwas glikolowy zapewnia skórze:
– głębokie nawilżenie,
– złuszczenie,
– stymulację odbudowy komórkowej,
– zwiększenie produkcji sieci kolagenowych i elastyny,
– lepszą elastyczność i ujędrnienie,
– spłycenie zmarszczek,
– maskowanie blizn i rozstępów,
– usuwanie przebarwień.
Produkty z kwasem glikolowym poleca się do różnego rodzaju cery. Od dojrzałej, suchej, po ziemistą, a nawet trądzikową. Z powodzeniem można stosować go w celu zmniejszenia konkretnych dolegliwości, jak i do ogólnej poprawy kondycji cery. W czym z pewnością pomocny będzie Glikolowy Peeling Le’Maadr.

lemaadr-peeling-glikolowy-1

Aktualnie w ofercie marki znajdziemy peelingi ze stężeniem 12% i 15%. Oba mają za zadanie przywrócić skórze promienny i młodzieńczy wygląd. Dzięki swojej recepturze wzbogaconej o kwas glikolowy redukują zmarszczki, łagodzą objawy trądziku zaskórnikowego, zmniejszają przebarwienia, redukują blizny, zwiększają nawilżenie, przyspieszają proces gojenia się, wzmacniają barierę ochronną skóry i oczywiście złuszczają.

Stosuje się je jako 2-3 tygodniowe kuracje, podczas których aplikacja odbywa się codziennie. Początkowo preparat pozostawia się na skórze ok. 5 minut, a później czas ten się stopniowo wydłuża, aż do 15 minut pod koniec trwania serii. Codzienne używanie peelingu wiąże się z dodatkową ostrożnością i ochroną przed promieniami słonecznymi (należy w tym okresie smarować twarz kremem z wysokim filtrem), ale efekty końcowe są tego warte. Taki szereg domowych zabiegów można powtarzać 2-3 razy na rok.

lemaadr-peeling-glikolowy-3

Choć kosmetyk nazwany jest Peelingiem, to na pierwszy rzut oka niewiele ma z typowym peelingiem wspólnego. Nie ma żadnego materiału ściernego, a jego konsystencja jest kremowa, śliska i gładka. To znacznie ułatwia aplikację i równomierne rozprowadzenie preparatu po twarzy, ale pierwsze starcie może być dla niej szokiem. Na początku stosowania preparat wywołuje uczucia takie jak  szczypanie, pieczenie i swędzenie. Po jego zmyciu na twarzy pojawia się rumień na policzkach, który po jakimś czasie znika. Kolejne dni z kosmetykiem, sprawiają, że skóra coraz bardziej się przyzwyczaja. Odczucia poszczypywania i swędzenia maleją, a i rumień z czasem ustaje. Pod koniec serii dolegliwości te już nie istnieją, ale właśnie wtedy zaczyna się dostrzegać jej skutki.

Po 2-3 tygodniach z Glikolowym Peelingiem Le’Maadr otrzymujesz nową cerę. Zdrową, mocną, elastyczną i bez przebarwień. Z pewnością zauważysz również spłycenie zmarszczek, wypełnienie i gładkość. Trochę zmęczoną i zszarzałą skórę, zastępuje zregenerowana i pełna młodzieńczego blasku twarz! 🙂

UWAGA! Glikolowy Peeling od Le’Maadr to bardzo skuteczny, ale zarazem intensywny kosmetyk, dlatego nie należy stosować go:
– w okresie ciąży,
– do cery alergicznej,
– przy zmianach ropnych,
– przy rozszerzonych naczynkach,
– przy aktywnym trądziku pospolitym.

lemaadr-peeling-glikolowy-2

Produkt nie zawiera parabenów i został przebadany dermatologicznie. Dostępny jest w dobrych aptekach stacjonarnych i internetowych, w cenie ok. 70 zł/40ml.

Więcej informacji o produkcie uzyskacie u dystrybutora – TUTAJ.