Menu
Uroda / Włosy

Linia Il Salone Milano z filtrami UV

Mam kręcone, delikatne i suche przy końcach włosy, więc jak się domyślacie intensywne słońce, które panuje wiosną i latem, zbytnio im nie służy. Silnie nawilżające kosmetyki, różnego rodzaju sera i filtry UV, nakładam na nie w te pory roku bardzo chętnie.

Na sklepowe półki trafiła właśnie nowość – Il Salone Milano z filtrami UV. Jest ona dedykowana włosom farbowanym, o które w okresie mocnego nasłonecznienia należy dbać jeszcze bardziej. Ja włosów nie farbuję, często jednak przez moje ręce przewijają się produkty właśnie do włosów malowanych. Mają one zazwyczaj silnie odbudowujące i regenerujące właściwości, co po prostu przydaje się moim, często „niedożywionym” kosmykom.

W skład linii wchodzą 3 kosmetyki:
1. Szampon magnificent shampoo
2. Maska memorable mask
3. Odżywka eternal spray leave-in.

il-salone-milano-szampon,maska-odżywka-2

Kosmetyki te chronią włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, pomagają w utrzymaniu blasku i zdrowego wyglądu fryzury. Dzięki zawartemu ekstraktowi z ryżu, zapobiegają uszkodzeniom oksydacyjnymi i głęboko odżywiają.
Mają przyjemny, moim zdaniem kokosowy zapach, który utrzymuje się na włosach przez pewien czas. Opakowania są spore, ale wygodne w użyciu, a same kosmetyki bardzo wydajne. Niestety należę do tych osób, które zawsze cierpią na „niedobór” maski – ładuje jej na włosy ile wlizie, a ta zazwyczaj ma opakowanie o mniejszej niż szampon pojemności (w tym przypadku – szampon 500 ml, maska tylko 250 ml). Plus jest taki, że marka posiada również w ofercie typowo „fryzjerskie” opakowania tych dwóch produktów, więc zawsze można po nie sięgnąć.

Kosmetyki Il Salone dostępne są w Rossmann i Hebe, w cenach ok. 30-35 zł za każdy z nich.