Menu
Pielęgnacja / Uroda

Lumene – siła arktycznych składników aktywnych

Znacie markę Lumene? Sama o kosmetykach tych słyszałam niejednokrotnie i wpadałam na nie co jakiś czas, ale jakoś nigdy nie miałam okazji się poznać z nimi bliżej. Nadszedł czas, więc i prezentacja tych niezwykłych produktów musi nastąpić.

Kosmetyki Lumene to z pewnością wyróżniające się na rynku produkty – no bo ile marek kosmetycznych może poszczycić się arktycznymi składnikami aktywnymi? A Lumene może!

Przy zagłębianiu się w historię, specyfikę i produkty marki, dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy. O najczystszej na świecie wodzie źródlanej, o niezwykłym bogactwie uprawianych w Finlandii roślin, jak i harmonii dbania o siebie i pielęgnowania swojej cery. Wydaje się, że Lumene to nie tylko znak firmowy, ale piękna filozofia, niezwykłe składniki i wyjątkowe produkty. Te łączą w sobie nowoczesną technologię, wspomnianą już wodę źródlaną oraz bogate w antyoksydanty, mikroelementy i witaminy ekstrakty z rzadkich odmian roślin. Przywracają skórze równowagę i blask, jednocześnie chroniąc przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zachęcona tymi wszystkimi informacjami zawartymi w katalogu, zabrałam się za testowanie.

lumene-kompozycja-kremy-maska-open-2

W moim posiadaniu znalazły się 3 produkty:
Nawadniający krem do każdego typu cery LAHDE Intense Hydration 24h Moisturizer
Krem z witaminą C na noc VALO Overnight Bright Vitamin C
Maska oczyszczająco-detoksykująca SISU Seep Detox Purifying Mask

I od recenzowania tego ostatniego zacznę – maska z serii SISU zrobiła na mnie ogromne wrażenie! Fantastyczna – super delikatna, a mimo to bardzo skuteczna! Bardzo przyjemna w użyciu – nie trzeba się mazać grubymi warstwami – cienka wystarcza w zupełności. Konsystencja zawiera w sobie zarówno malusieńkie drobinki ścierające, jak i większe, widoczne gołym okiem. Dokładnie oczyszcza (moja skóra reaguje na takie maski błyskawicznie, wyrzucając ze środka, to co jej przeszkadza i zalega), wygładza i odświeża. Można ją stosować 2-3 razy w tygodniu. Jest lekka, ekspresowa (trzyma się ją od 5 do 10 minut) i niekłopotliwa (nie brudzi, nie przeszkadza). Mimo tego, że oczyszczająca i złuszczająca, nie pozostawia żadnych podrażnień, czerwonych placków czy uczucia dyskomfortu. Cudo!

Nawadniający krem do każdego typu cery LAHDE Intense Hydration 24h Moisturizer to bardzo przyjemny kosmetyk z lekką, szybko wchłaniającą się formułą, która pozostawia na skórze miły dla nosa zapach. Świetnie nawilża i wypełnia skórę twarzy. Nie pozostawia żadnych tłustych i przeszkadzających warstw. Z powodzeniem może być stosowany pod makijaż. Porządnie nawilża i odżywia skórę pozostawiając ją wygładzoną i pełną blasku.

A na noc krem z witaminą C – VALO Overnight Bright Vitamin C, pachnący cytrusami! Przez noc pomaga w odnowie komórkowej oraz wspomaga naturalne funkcje ochronne skóry. Ponadto rozświetla ją i zwalcza przebarwienia. Jego konsystencja jest raczej lekka, choć treściwa i nawet po wchłonięciu, czuje się jego obecność. Wieczorem daje porządny zastrzyk energii, a rano twarz nadal jest nawilżona, wypełniona i zdrowa.

lumene-kompozycja-kremy-maska-open

Receptury wszystkich tych 3 produktów przepełnione są niezwykle cennymi składnikami, które aż do 94% są naturalne. Nie zawierają parabenów, olejów mineralnych i donorów formaldehydu.

Faktem jest też, że kosmetyki Lumene nie należą do tych najtańszych, jednak jeśli bierze się pod uwagę ich wyjątkowość, wydajność i skuteczność to cena nagle staje się o wiele niższa. 🙂