Menu
Uroda

Matrixyl® skuteczny peptyd

Co czyni kosmetyki z linii Botoliftx marki Mincer Pharma wyjątkowymi i skutecznymi? Niewątpliwie przyczyn należy się dopatrywać w składnikach aktywnych, a szczególnie w tym, który podczas światowych targów surowcowych In-Cosmetics, został nagrodzony medalem 25-lecia. Opracowanym i opatentowanym przez światowej sławy laboratorium – Sedermę, Matrixyl®. 

Matrixyl® to peptyd, który dzięki swoim malutkim cząsteczkom (składającym się z kilku albo kilkunastu aminokwasów), wnika w głąb skóry, nawilżając ją i wypełniając. Prokolagen (bo pod taką nazwą również funkcjonuje), stymuluje produkcję elastyny, kolagenu, fibronektyny i kwasu hialuronowego. Zapewnia wewnętrzny lifting, poprzez dogłębne nawilżenie i regenerację. Kosmetyki zawierające Matrixyl® są zatem niezwykle skuteczne w walce ze starzeniem się skóry i powstającymi zmarszczkami. Zmniejsza ich ilość, głębokość i wielkość.

Składnik ten charakteryzuje się również delikatnością i bezpieczeństwem. Nie wywołuje alergii, nie podrażnia, nie powoduje łuszczenia się skóry. Polecany jest szczególnie do pielęgnacji skóry dojrzałej. Z myślą o niej stworzono właśnie całą linię Botoliftx w której skład wchodzą m.in. kremy na dzień i na noc, serum do twarzy oraz krem do oczu i okolic ust.

mincer-botoliftx-kompozycja