Menu
Uroda

Metamorfoza w Ideal Day Spa

Jakiś czas temu odbyła się metamorfoza organizowana w ramach kwietniowego konkursu w Klinice Urody Ideal Day Spa. Konkurs miał proste reguły, a decydująca była odpowiedź na pytanie: co chciałabyś zmienić w swoim wyglądzie? Spośród nadesłanych zgłoszeń, załoga Ideal Day Spa wybrała te zwycięskie, należące do pani Agnieszki.

Całość zabiegów została podzielona na dwa etapy. Spotkania odbyły się w dwutygodniowym odstępie czasu.

Ze względu na przesuszone, puszące się i kłopotliwe w układaniu włosy zwyciężczyni, w pierwszym etapie metamorfozy podjęto decyzję o ich odbudowie, poprzez zabieg keratynowego prostowania. Te zapewnia regenerację struktury włosa, głębokie nawilżenie, odżywienie i wygładzenie. Jest to możliwe, nie tylko dzięki keratynie, ale i innym składnikom aktywnym, jaki używany podczas prostowania preparat  zawiera, tj.: antyoksydanty, wyciągi z roślin, witaminy czy kwasy tłuszczowe. Włosy stają się miękkie, lśniące i elastyczne.

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na wprasowaniu za pomocą rozgrzanego (230 stopni Celsjusza) żelazka fryzjerskiego we włosy odpowiedniej ilości preparatu. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Preparat pozostawiany jest na włosach na ok. 30 min, a po jego usunięciu następuje suszenie włosów średniej temperatury nawiewem. Efekt zdrowych, prostych, lśniacych i elastycznych włosów utrzymuje się ok. 6 miesięcy. Jednak zanim przystąpi się do kolejnych działań upiększających fryzurę, jak np. farbowanie, należy odczekać ok. 2 tygodnie.

po-prostowaniu-keratynowym-metamorfoza-idealdayspa

Drugi etap metamorfozy był bardziej intensywny i podlegała mu koloryzacja włosów, strzyżenie oraz makijaż.

Wybór koloru farby (ciemny popielaty brąz) był poparty trafnym spostrzeżeniem ekipy Ideal Day Spa, o dobrze komponujących się z urodą p. Agnieszki odcieniach zimnych. Do koloryzacji włosów użyto farby włoskiej marki Karaal, typu Beco, która nadała włosom piękny odcień brązu.

metamorfoza-idealdayspa-koloryzacja

Kolejnym krokiem po koloryzacji, było strzyżenie. Ze względu na długość włosów, z jaką pani Agnieszka przyszła do Ideal Day Spa oraz owal twarzy i jej ciemniejszą oprawę, fryzjerka zdecydowała się na geometryczne cięcie, na wysokości ucha, które dodatkowo bardzo dobrze komponowało się z ciemniejszym, lśniącym kolorem włosów. Efekt końcowy z pewnością zachwycił nie tylko nas. 🙂

Ostatnią fazą metamorfozy był oczywiście makijaż – prosty, lekki, codzienny. Miał za zadanie podkreślić naturalne piękno, dlatego zastosowano w nim kilka sprawdzonych trików – podkreślone w kącikach oczy, zarys kości policzkowych  oraz wyraziste, ale i spokojne usta. Tego typu makijaż sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno na co dzień, do pracy, jak i na spotkanie czy wieczorne wyjście, dlatego ekipie Ideal Day Spa, zależało również na tym, aby zwyciężczyni potrafiła odtworzyć sobie taki make-up samodzielnie, w domu.

metamorfoza-idealdayspa-makeup

metamorfoza-idealdayspa-prostowanie

Wszystkie działania przeprowadzone podczas metamorfozy, nie tylko świetnie pasowały do siebie, ale przede wszystkim były starannie dobrane pod względem urody i charakteru jej uczestniczki.

metamorfoza-idealdayspa-po

 

metamorfoza-idealdayspa-po-2

Efekt końcowy wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie, co oznacza, że cel metamorfozy został osiągnięty – też tak myślicie? 🙂

ideal-day-spa-salon