Menu
Pielęgnacja / Uroda

Mój HIT – GLOV Rękawica do zmywania masek

To, że produkty Glov uwielbiam, zapewne już wiecie. 😉 Wszystkie formaty rękawic do zmywania makijażu po prostu kocham. A i nowości testuję. Gdy w lato pojawiły się nowe produkty – rękawica peelingująca Glov Body Smoothing i rękawica do zmywania masek kosmetycznych Glov Mask Remover, postanowiłam je wypróbować.

W pierwszej kolejności, jako że byłam w ciąży, sięgnęłam po rękawicę peelingującą Body Smoothing. W drugiej kolejności zakupiłam rękawicę do usuwania maseczek i stwierdziłam, że recenzję tego produktu po prostu muszę Wam przedstawić.

Ściereczka do usuwania maseczek jest wykonana z nieco innego materiału. Jest to włókno poliestrowe. Rękawica nie jest więc tak puszysta, jak łapki do demakijażu. Raczej lejąca się i z inną fakturą. Pewnie właśnie dlatego jest tak dobra.

glov-rekawica-do-zmywania-masek

Glov rękawica do zmywania masek

Usuwanie maseczki przy jej pomocy jest niezwykle łatwe, szybkie i przyjemne. Rękawica ładnie zbiera wszystkie maski, nawet te zastygające i zasychające. Zarówno tłuste kremy, jak i suche błotka jej nie straszne. Ze wszystkimi radzi sobie w ekspresowym tempie, całkowicie usuwając je z twarzy.  Nie podrażnia przy tym cery, a wydaje mi się nawet, że dodatkowo ją masuje i tym samym pielęgnuje. Działa oczywiście w połączeniu z wodą, więc ryzyko powstania alergii jest praktycznie zerowe.

Ma fajny, ułatwiający działanie kształt – kwadratowy i spory otwór na dłoń. Nic więc nie jest z nią niemożliwe.

Jak wszystkie produkty Glov, tak i ten jest oczywiście wielokrotnego użytku. Kosmetyki spierają się z niej bez żadnego problemu, nie wpływając na formę. Szybko schnie. Nie sztywnieje.