Menu
Uroda

Le Petit Marseillais – Morela z orzechem laskowym?

Le Petit Marseillais to kolejna marka kuszących żeli pod prysznic. Ich przewaga tkwi oczywiście w niestardardowych kombinacjach zapachowych, a więc i świeżości. Bo chyba wybór staje się prosty gdy Twoje oczy spotykają na półce sklepowej morelę z orzechem laskowym (zapach, którego jeszcze nie znasz) otoczoną oklepanymi zapachami cytrusów czy owoców leśnych.

Aktualnie w ofercie są żele pod prysznic i do kąpieli oraz pielęgnacyjne mleczka do ciała. Zapachy, które mogą być zaskakujące to np. słodkie mleczko migdałowe, figa z rumiankiem, oliwki z kwiatem tilii.

Według zapewnień producenta ekstrakty wykorzystane w żelach pod prysznic są naturalne, a owoce, z których powstały pochodzą z śródziemnomorskich sadów. Produky Le Petit Marseillais są wolne od parabenów i  były testowane dermatologicznie. Opakowania nadają się do recyklingu.

le-petit-marseilliais

Le Petit Marseillais: żel pod prysznic i do kąpieli – morela z orzechem laskowym oraz żel pod prysznic – biała brzoskwinia z nektarynką.

 

A co o samym żelu pod prysznic? Ma bardzo lekką i kremową konsystencję. Bardzo ładnie się pieni, przez co też jest bardzo wydajny. Jeśli chodzi o opakowanie, mniejsze (poj. 400 ml) bardzo poręczne, natomiast większe może być trochę kłopotliwe. Butelka jest dosyć spora i prostokątna przez co czasami może być ciężko z koordynacją i aplikacją, ale można sobie z tym poradzić. No i to, co ma w sobie najlepsze – zapach! Moim ulubionym jest wspomniana już wcześniej morela z orzechem laskowym, ale inne (np. biała brzoskwinia z nektarynką) też są świetne. Pachną oryginalnie, świeżo i naturalnie. Dosyć intensywne – zapach żelu pozostaje na skórze jeszcze przez jakiś czas.  Produkty marki Le Petit Marseillais mają jednak małą wadę – cenę, która jest trochę wyższa od podobnych produktów i pojemności.

Dystrybutorem marki jest Johnson&Johnson. Dostępne w wielu drogeriach sieciowych w całej Polsce.

A Wy lubicie Le Petit Marseillais?

le-petit-marseilliais-source-original-tutti-frutti

Najlepsze – Le Petit Marseillais, Original Source i Tutti Frutti 🙂