Menu
Uroda / Włosy

Mycie włosów odżywką? Moisture Kick Micelarna Odżywka Oczyszczająca Schwarzkopf Professional

O myciu włosów odżywką po raz pierwszy usłyszałam kilka lat temu. Mimo tego, że opinie osób, z których odczuciami się zapoznawałam, były raczej pozytywne, sama do tej pory na tą metodę się nie odważyłam.

Moje włosy nie należą do łatwych i przyjemnych w pielęgnacji. Oprócz tego, że po prostu są kręcone, to jeszcze do tego szybko przetłuszczają się u nasady (myję je codziennie) i są niesamowicie suche na końcach. Mycie włosów odżywką w moim przypadku mogłoby nieść zarówno korzyści, jak i przykre konsekwencje. Metoda ta podobno ma bardzo dobry wpływ na skręt kosmyków, ich miękkość i elastyczność – i wiadomo, tutaj wszystko super. Problemem jednak może być zbyt słabo oczyszczona z sebum skóra głowy i w efekcie obciążone i przetłuszczone włosy – co u mnie jest bardzo prawdopodobne niestety. Ponadto zawsze podstawową, problematyczną kwestią wydawał mi się dobór takiej maski czy odżywki. Jednak trochę tego przetestować trzeba, aby trafić na tą właściwą, a mi się średnio uśmiechało chodzić do tego czasu z mało świeżą fryzurą. I takim oto sposobem mimo tego, że byłam ciekawa efektów takiego postępowania z włosami, nie podejmowałam się tematu aż do teraz.

Miesiąc temu, w swoim czerwcowym ShinyBox znalazłam miniaturę Micelarnej Odżywki Oczyszczającej Schwarzkopf Professional, za której testowanie od razu się wzięłam. Niestety długość moich włosów, zadecydowała o tym, że te mini opakowanie starczyło mi tylko na jeden raz, po którym chyba nie miałam zbyt dużej szansy na zaobserwowanie efektów. Na szczęście pod koniec lipca ShibyBox znowu przyszło mi z pomocą i tym razem wyposażyło mnie w pełnowymiarowy produkt o pojemności 500 ml. Hurra! 🙂

schwarzkopf-bc-micelarna-odzywka-2

Wersja, którą posiadam została stworzona głównie o z myślą o pielęgnacji włosów suchych. Jej formuła została opracowana w taki sposób, aby jednocześnie silnie odżywiała, jak i delikatnie oczyszczała. Długotrwałe nawilżenie zapewnia pochodna kwasu hialuronowego.

Ma kremową, raczej standardową konsystencję, która ładnie rozprowadza się po włosach i trzyma na nich przez określony czas. Odżywka ma ładny, intensywny zapach, który nawet po zmyciu i wysuszeniu, nadal się utrzymuje. Po jej użyciu znacznie łatwiej jest rozczesać włosy. Te rzeczywiście są bardziej miękkie i lśniące. U mnie niestety w żaden sposób nie przedłużyła świeżości, ale to też nie jest jej zadanie. Sam producent zaleca jej wymienne stosowanie z szamponem.

Myślę, że warta polecenia i wypróbowania, szczególnie gdy szuka się alternatywy – szybkiej, wygodnej i efektownej. Odżywka kosztuje ok. 50 – 60 zł.